Chystáte sa do Bratislavy na koncert AC/DC? Oblečte sa hlavne pohodlne!

Nainoa shizuru ncdg9mk3pby unsplash.jpg

Pripravte sa na najväčšie hudobné podujatie roka – koncert AC/DC v Bratislave! Ak chcete byť pripravení na túto rockovú jazdu, poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa štýlovo a prakticky obliecť.

Roztrhané pančuchy, odznaky na rifľovej veste a ostnaté doplnky nemôžu chýbať na žiadnom koncerte a vyzerajú skvele na každej fotke. Pekný look ešte nikoho neochránil pred divokým moshpitom, kde sa každému ujde lakťom do rebra alebo dostane ranu do hlavy kanadami s oceľovou špičkou. Koncert AC/DC nie je pre zelenáčov.

Keď dôjde k masovej tlačenici, nechcete predsa skončiť na pohotovosti. Potrebujete outfit, ktorý vás podrží!

Sandále či conversky si nechajte na prechádzku do mesta

Nohy na koncerte AC/DC ostanú bez ujmy len, ak zvolíte odolné poltopánky s oceľovou alebo kompozitnou špičkou. Nejeden odvážlivec v ľahkých teniskách odkráčal z koncertu krivkajúc alebo, nedajbože, naboso.

Ostrieľaní rockeri dobre vedia, že keď sa v moshpite rozpúta peklo a všetci do seba začnú narážať, ochráni ich len bezpečná a pohodlná obuv, ktorú si môžu napevno zašnurovať.

Lebo dostať kopancom do nohy od niekoho, kto práve prežíva eufóriu z gitarového sóla, nie je žiadna sranda. Možno skončíte s pár modrinami, ale to je bežná súčasť takýchto koncertov.

Adada.jpg

Avšak aj keby ste neboli v strede moshpitu, ale niekde na kraji medzi introvertmi, je dôležité, aby boli topánky pohodlné a netlačili na nohy. Úzke špičky sú absolútne nevhodné, po niekoľkých hodinách státia by ste si necítili chodidlá. Rovnako treba myslieť na poriadnu protišmykovú podrážku. Nikdy neviete, či sa nespustí búrka, po ktorej sa plocha raz-dva zmení na maštaľ plnú blata.

Ako sa obliecť na koncert?

Chodidlá vyriešené, poďme teraz na zvyšok tela. AC/DC k nám zamieri 17. júla, keď budú horúčavy, preto ťažké nohavice nechajte doma. Joggery alebo strečové rifľové kraťasy sú správnou voľbou. Vďaka svojej flexibilite a voľnosti vám umožnia slobodne sa pohybovať.

Asasas.jpg
Fristads2687.webp

Čo sa týka trička, nič príliš úzke sa na koncert nehodí. Siahnite po voľnom tričku, ktoré je dostatočne dlhé na to, aby vám počas tanca nevykukol pupok. Kvalitné funkčné tričká odvedú pot a udržia vás v suchu i pohodlí, aj keď sa rozhorúčite.

Assa.jpg

Medzi fanúšikmi rockovej hudby je obľúbená i polokošeľa Kensington HH. Je dosť voľná, ľahká a príjemná na niekoľkohodinové nosenie a už na prvý pohľad pôsobí veľmi kvalitne. Ak chcete niečo rockové, no predsa len o niečo menej športové a s peknými detailami, smelo do nej!

Aada.jpg

Nezabúdajte ani na vrstvy – radšej si zoberte nejakú nepremokavú vrchnú vrstvu, ktorú ľahko zložíte a v batohu či crossbody taške vám nezaberie veľa miesta. Takisto myslite na náhradné ponožky.

Hlavné je sa vhodne obliecť a obuť, aby ste si mohli bez zábran vychutnať populárne hity Highway to Hell, Back in Black či Thunderstruck. Stačí len pár must-have kúskov, ktoré nájdete na www.ganes.sk. Let there be rock! 🤘🤘🤘

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk