Chystáte sa na Kamzík alebo Železnú studničku? Využite MHD a vyhnete sa kolabujúcej doprave

Kolaz bratislava mestske lesy mestska policia.jpg

Naposledy boli kapacity na parkovisku na Kamzíku úplne vyčerpané. Použitím MHD sa vyhnete stresu z parkovania aj vypätej dopravnej situácie.

Nadchádzajúci víkend by mal priniesť očakávaný nárast záujmu verejnosti o návštevu mestských lesov. Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre výlet do obľúbených lokalít ako Kamzík alebo Železná studnička, odporúča Mestská polícia Bratislava zvážiť verejnú dopravu namiesto osobných áut. Dopravný podnik Bratislava v zimnom období posilňuje linky verejnej dopravy, čo umožňuje pohodlný presun a prispieva k udržateľnosti.

Hliadky mestskej polície budú dozerať na bezpečnosť a verejný poriadok v exponovaných lokalitách. V oblastiach ako Kamzík a Železná studnička sa každoročne v zime zhromažďujú stovky obyvateľov a návštevníkov Bratislavy.

Počas obdobia zvýšeného záujmu sa hliadky mestskej polície často stretávajú s výrazným nárastom počtu áut a preplnenými parkoviskami. Z dôvodu zaistenia bezpečnosti sa vodičov často usmerňuje do iných lokalít. Takáto situácia nastala aj počas minulého víkendu, keď boli kapacity parkovacích plôch na Kamzíku úplne vyčerpané.

Kamzik zima chladno mestska policia 1.jpg

Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť stresu spojenému s parkovaním a zápchami, je tu možnosť využiť mestskú hromadnú dopravu, ktorou sa pohodlne dostanete do vášho cieľa. Ak je osobná preprava nevyhnutná, je dôležité rešpektovať pokyny hliadok mestskej polície.

Dopravný podnik Bratislava opäť spustil sezónnu linku 144, ktorá bude premávať každý víkend za priaznivých poveternostných podmienok. Nastúpiť na ňu môžete na zastávke Koliba, odkiaľ bude každú polhodinu smerovať k neďalekému záchytnému parkovisku a následne na Kamzík.

Kamzik zima chladno mestska policia 2.jpg

Odchody zo zastávky Koliba budú nadväzovať na príchod linky 44, čím sa zabezpečí dostatok času na prestup. Informácie o aktuálnej prevádzke linky 144 budú pravidelne aktualizované na webovej stránke Dopravného podniku Bratislava v sekcii Zmeny a obmedzenia.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo situácií, ktoré vyžadujú pomoc alebo poradenstvo, mali by ste sa obrátiť na mestskú políciu, ktorá je pripravená pomôcť aj v mestských lesoch.

Kamzik zima chladno mestska policia 3.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk