Či je autobus bezbariérový, sa dozviete aj v cestovných poriadkoch

autobusy
ilustračné: BSK

V prímestskej autobusovej doprave v rámci Bratislavskej župy jazdí 85 nízkopodlažných autobusov. Tieto spoje sú označené už aj v cestovných poriadkoch. Zdravotne postihnutí občania a rodiny s deťmi tak môžu cestovať jednoduchšie a komfortnejšie.

„Naším cieľom je dostať ľudí z áut do hromadnej dopravy. Aj to bol dôvod, pre ktorý sme začali s obnovou vozového parku. Za necelé dva roky pribudlo celkovo 127 moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a vybavené WiFi pripojením na internet. Z nich takmer polovica sú nízkopodlažné autobusy. Aby sme cestujúcim vyšli ešte viac v ústrety, označujeme ich aj v cestovných poriadkoch,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Celkové náklady na obnovu vozového parku predstavujú 23 miliónov eur.

autobusy
BSK

Ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, či rodiny s malými deťmi môžu po novom cestovať pohodlnejšie. Od júna si totiž môžu vopred vybrať cestovanie s nízkopodlažným autobusom.

„Vyznačenie garantovaných nízkopodlažných spojov piktogramom v cestovných poriadkoch prímestskej dopravy je významnou novinkou. Doteraz tak boli značené len spoje MHD. Z celkového počtu spojov v cestovných poriadkoch Slovak Lines má nové značenie až 46 % spojov,“ vysvetlil generálny riaditeľ autobusového dopravcu Slovak Lines Peter Sádovský. Slovak Lines má v súčasnosti v prevádzke 85 nízkopodlažných autobusov. Zaradené sú na všetky smery v rámci Bratislavskej župy.

„Prioritne jazdia na kratšie trasy s veľa zastávkami. Sú to trasy, kde je väčší pohyb cestujúcich, častejšie nimi cestujú osoby, ktoré majú problém s pohybovaním sa, ale aj rodičia s malými deťmi,“ doplnil Peter Sádovský.

Označenie spojov piktogramom vozíčka dnes už  cestujúci nájdu v cestovných poriadkoch zverejnených na webstránke Slovak Lines a tiež vo vyhľadávači spojení cp.sk. Cestovné poriadky s doplneným piktogramom budú v priebehu leta vylepené aj na všetky zastávky Slovak Lines.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk