Čierna stavba z Botanickej ulice po rokoch zmizla, pomohla nová starostka Dana Čahojová

Bigboard na Botanickej ulici

Bigboard, ktorý sa nachádzal na Botanickej ulici v Karlovej Vsi, bol konečne odstránený.

Vlastníkom predmetného bigboardu je spoločnosť Akzent BigBoard. Predmetná stavba sa označovala ako nepovolená reklamná stavba.

Od roku 2015 nastala zmena v novele stavebného zákona

Nová definícia v novele stavebného zákona už 3 roky jasne stanovuje nové spôsoby povoľovania reklamných stavieb. Zmena zahŕňa aj stavby, ktoré boli postavené načierno ešte pred touto samotnou zmenou. Majitelia načierno postavených stavieb mali za úlohu požiadať do dňa 31.7.2015 o jej dodatočné povolenie. Toto dodatočné povolenie podala aj spoločnosť Akzent Bilboard, ktorá je vlastníkom stavby a učinila tak dňa 30.7.2015.

Spoločnosť Akzent BigBoard dňa 30.7.2015 požiadala o dodatočné povolenie predmetnej stavby. Na to, aby bolo povolenie schválené, bolo potrebné, aby vydal súhlas Magistrát Hlavného mesta SR, ktorý vlastní pozemok (mestská časť Karlova Ves ho len spravovala). „Magistrát sa vyjadril až 16.8.2016, nakoľko vtedajší primátor Ivo Nesrovnal uzavrel so spoločnosťou Akzent BigBoard, a.s. memorandum, podľa ktorého nebude po dobu 12 mesiacov od jeho podpisu (31.7.2015) dávať návrh na vypratanie konkrétnych pozemkov pod reklamami. Následne po vyjadrení nesúhlasu s dodatočným povolením vlastníkom pozemku, po vykonaní viacerých nevyhnutných procesných úkonov, nariadil tunajší stavebný úrad MČ Bratislava-Karlova Ves odstránenie tejto reklamnej stavby rozhodnutím zo dňa 12.10.2016,“  ozrejmil hovorca Miestneho úradu Karlova Ves Branislav Heldes.

Rozhodnutie Okresného úradu celý prípad skomplikovalo

Spoločnosť sa proti rozhodnutiu odvolala. Okresný úrad Bratislava v marci 2017 zrušil rozhodnutie karloveského stavebného úradu, čím sa všetko začalo riešiť odznova a celý prípad sa skomplikoval. Problémom bolo, že Okresný úrad zrušil rozhodnutie o odstránení stavby z tých istých dôvodov, pre ktoré nariadila mestská časť jej odstránenie.

Celú situáciu vzala do vlastných rúk nová starostka

Aby sa predišlo dlhým sporom medzi mestskou časťou a Okresným úradom, celú situáciu sa rozhodla riešiť nová starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Starostka sa zišla priamo s vlastníkom bigboardu a rokovali o dodatočnom povolení. „Pani starostka na rokovaniach prezentovala zásadný nesúhlasný postoj mestskej časti k dodatočnému povoleniu predmetnej reklamy a vyjadrila presvedčenie o správnosti právneho názoru tunajšieho stavebného úradu,“  uviedol Heldes. Vlastník stavby nakoniec dobrovoľne súhlasil s jej odstránením, ku ktorému došlo v piatok 14. decembra. Dodatočne odstránil taktiež 3 reklamy na pozemku za čerpacou stanicou Shell pri Lidli blízko zastávky Molecova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk