Činohra SND a jej hostia podporia zhromaždenie, začnú hrať o 20. hodine

SND
ilustračné: SITA

Činohra Slovenského národného divadla (SND) podporí piatkové zhromaždenie Postavme sa za slušné Slovensko. Nielen činoherci, ale aj hosťujúci martinskí divadelníci za zúčastnia na zhromaždení v Bratislave na Námestí SNP.

Vedenie našej prvej divadelnej scény preto návštevníkov divadla informuje, že sa v tejto súvislosti posúva začiatok predstavenia Úpadok amerického impéria, invázia barbarov. Hra sa v novej budove SND na Pribinovej ulici začne o 20. hodine. Zároveň sa posunie začiatok hosťujúceho predstavenia Višňový sad v štúdiu v novej budove SND na 20. hodinu. O posune začiatku predstavení z 19. na 20. hodinu informovalo divadlo a oznam je zverejnený aj na webstránke SND http://snd.sk/.

Členovia Činohry SND „sa pod tlakom okolností rozhodli vyjadriť svoj občiansky postoj a svojou účasťou podporiť zhromaždenie Za slušné Slovensko“. Pripoja sa k nim aj hosťujúci členovia umeleckého súboru Slovenského komorného divadla Martin.

Na pokojné zhromaždenia Za slušné Slovensko, ktoré sa v piatok od 17. hodiny uskutočnia v štyroch desiatkach miest na Slovensku a približne 20 mestách v zahraničí, vyzývajú organizátori Postavme sa za slušné Slovensko Katarína Nagy Pázmány, Peter Nagy, Karolína Farská a Juraj Šeliga. Tím, ktorý pripravil aj minulotýždňový bratislavský pietny pochod Nechceme späť 90-te! Pochod za Jana Kuciaka a Martinu Kušnírovú, upozorňuje, že chcú slušne a jasne vyjadriť svoj občiansky postoj.

„Naša najväčšia sila je v našom slušnom, pokojnom, ale rozhodnom postoji Za slušné Slovensko. Nenecháme sa vyprovokovať. Svoj postoj vyjadríme štrnganím kľúčov,“ uviedli. Komunikujú s políciou aj záchranármi a ďalšími. Účastníkov zhromaždení prosia, aby v prípade akýchkoľvek problémov kontaktovali organizátorov alebo políciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk