Čínski tanečníci predvedú svoje umenie v SND

Cinski_tanecnici_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mladí talentovaní tanečníci z Číny vystúpia v stredu 1. februára v Slovenskom národnom divadle (SND). Program nazvaný Chen Xiang sa v novej budove SND na Pribinovej ulici v Bratislave začne o 19. hodine.

Súbor Pekinskej tanečnej akadémie (Beijing Dance Academy) sa na Slovensku predstaví v rámci svojho európskeho turné. Publikum čakajú originálne ukážky tradičnej ľudovej hudby a tanca v pestrofarebných kostýmoch, ktoré čerpajú námety zo známych príbehov a legiend. Dvanásť čísiel predstaví kultúru z rôznych regiónov Číny, a to z oblasti Sin-ťiang, severovýchodnej Číny, z oblastí Qinghai, Yunnan, Mongolska, Guangdong a ďalších etnických oblastí, napríklad tibetskej, Uygur, Miao, Dai, kórejskej, kazašskej i oblasti Yi či Han.

„Diváci tak môžu počas jedného večera vidieť tie najexotickejšie reči tela v interpretácii vynikajúcich mladých tanečníkov,“ avizuje program na svojej webstránke SND.

Hosťujúci súbor tvoria študenti katedry čínskeho etnického a ľudového tanca na Pekinskej tanečnej akadémii. Škola vznikla v roku 1954 a ponúka bakalárske a magisterské štúdium s hlavným cieľom vychovávať vynikajúcich tanečníkov a teoretikov tanca. Vystúpenie v národnom divadle sa koná v spolupráci s Veľvyslanectvom Čínskej ľudovej republiky v Bratislave a Ministerstvom kultúry SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk