Cintorín v Prievoze je zrekonštruovaný, dnes ho symbolicky otvorili

Cintorín Prievoz
ruzinov.sk

Pri otvorení bol riaditeľ mestského pohrebníctva Marianum Miloslav Hrádek, starosta Ružinova Dušan Pekár a farár farnosti Bratislava-Prievoz Peter Šaradin, ktorý vynovený cintorín posvätil.

Cintorín Prievoz prešiel v uplynulých mesiacoch rekonštrukciou.

Návštevníci už môžu chodiť po nových chodníkoch zo zámkovej dlažby, vďaka novému verejnému osvetleniu už na cintoríne nie je tma a k dispozícii sú tu štyri studničky na vodu,“ spresnil detaily rekonštrukcie riaditeľ mestského pohrebníctva Marianum Miloslav Hrádek.

Obnovené sú lavičky a dôležitou súčasťou renovácie cintorína bol bezpečnostný rez 166 stromov. Všetky práce vyšli na takmer 70-tisíc eur.

Cintorín Prievoz
ruzinov.sk

„Tridsaťtisíc eur z toho pokryli peniaze z poslaneckých priorít rozpočtu hlavného mesta,“ uviedla mestská poslankyňa Jarmila Tvrdá, ktorá iniciovala túto investičnú akciu. Zvyšok peňazí financovalo samotné Marianum.

„Teším sa z tejto rekonštrukcie, pretože Ružinovčanom aj ostatným návštevníkom tu chýbalo hlavne osvetlenie a poukazovali na zlý stav chodníkov,“ vyjadril sa na dnešnom posvätení cintorína starosta Ružinova Dušan Pekár.

Súčasťou cintorína je aj dom smútku, ktorý je v zlom stave a je veľmi malý. Mestské pohrebníctvo Marianum by ho chcelo v budúcnosti zrekonštruovať a zväčšiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk