Cintoríny v Bratislave budú až do 8. novembra otvorené dlhšie

Slavicie udolie otvaracie hodiny ilustracna maps.jpg

Cintoríny, ktoré má vo svojej správe Pohrebníctvo mesta Bratislavy Marianum, budú do 8. novembra otvorené od 7.00 do 20.00 hodiny. Na víkendovom brífingu na vrakunskom cintoríne v Bratislave to povedal riaditeľ mestskej organizácie Marianum Radoslav Vavruš. Vo svojej správe má pohrebníctvo vyše 88 000 miest posledného odpočinku.

Návštevníkom počas blížiacich sa dní Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých odporúča, aby staré kytice a iný odpad hádzali do kontajnerov, ktoré sú na cintorínoch. Dôležité je podľa neho aj to, aby ľudia pri odchode od hrobu skontrolovali, či nič okrem sviečky nehorí. Na Cintoríne v Slávičom údolí, na vrakunskom cintoríne a pri krematóriu sú aj tento rok elektromobily, ktoré ťažko zdravotných postihnutých prevezú od vstupnej brány až k hrobu.

Pripravené sú požiarne hliadky, ktoré budú k dispozícii aj po uzatvorení cintorínov. Organizovať dopravu pri cintorínoch budú počas dušičiek mestskí policajti. Na cintoríny je počas obdobia sviatkov zákaz vstupu so zvieraťom, vstup na bicykli a podľa Vavruša budú mať obmedzený vstup do areálov cintorínov aj kamenárske firmy. Pohrebníctvo mesta Bratislavy Marianum je mestskou príspevkovou organizáciou od roku 1991. Tento podnik s vyše 200 zamestnancami spravuje, udržiava a prevádzkuje osemnásť cintorínov a krematórium.

Riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban dnes pred novinármi uviedol, že bratislavskú MHD posilnia od pondelka 29. októbra a bude to trvať do nedele 4. novembra. Počas tohto týždňa budú linky MHD premávať v prevádzkovom režime prázdniny a nevypravia spoje školskej dopravy a linky 133, 184 a 192.

Počas Sviatku všetkých svätých (1. novembra) mimoriadne vypravia spoje liniek X38 a X71. Jazdiť budú v dvadsaťminútových intervaloch z Hlavnej stanice k cintorínu Vrakuňa (X71) a do Krematória (X38). Linky 204 a 207 v uvedenom období posilnia vozidlami s vyššou kapacitou. Linka číslo 39 do Slávičieho údolia bude premávať v kratších intervaloch.

Prepravu na cintorín v Petržalke zabezpečuje linka číslo 80, na cintorín vo Vrakuni sa ľudia dostanú linkami 65, 201, 202 a 212. Linka č. X71 bude premávať len vo štvrtok 1. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk