Cítil som obrovskú podporu ľudí, bolo to skvelé, tvrdí kandidát na primátora Matúš Vallo

Matúš Vallo
ilustračné: SITA

Kandidát na bratislavského primátora, architekt Matúš Vallo, ktorý kandidoval s podporu strán Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko, urobil podľa svojich slov všetko preto, aby vyhral, teraz s pokorou čaká na výsledok.

Povedal to v sobotu tesne pred 22:00, kedy sa uzatvárajú volebné miestnosti. Netrúfa si odhadnúť, ako voľby dopadnú, v tejto súvislosti pripomenul, že „vieme, ako dopadli voľby do Vyšších územných celkov“. Počas kampane od ľudí cítil podporu, ktorá sa podľa neho v posledných týždňoch ešte zväčšovala. Jeho team exit poll ani prieskum nerobil.

„Naučilo ma to, že ľudia majú záujem o Bratislavu. Ľudia sú otvorení, chcú sa baviť,“ povedal s tým, že práca v teréne, ktorú robil zhruba rok, ho strašne bavila. Na druhej strane dodal, že kampaň ho naučila aj to, že politika vie byť aj hnusná. Za hnusná zároveň označil aj antikampaň. „Ale to nie je niečo, čo by ma zase zabrzdilo,“ dodal Vallo.

Tvrdí, že počas kampane hovoril veci, ktorým veril, snažil sa, aby bola kampaň vtipná a pre každého. Verí, že sa mu to aj podarilo. Na otázku, ako strávil sobotný deň, povedal, že bol voliť, išiel do tržnice, kam sa takmer ani nedostal, keďže ho stále zastavovali ľudia, išiel vyvenčiť psa do Horského parku a plánoval ísť aj do kina, ale napokon nešiel. Vallo kandiduje aj do mestského zastupiteľstva, o vstupe do „veľkej“ politiky nerozmýšľa ani nerozmýšľal.

Valla do jeho centráli prišli podporiť aj zástupcovia strán aj členovia jeho tímu. Sú tu napríklad šéf Spolu Miroslav Beblavý, predseda PS Ivan Štefunko, Martin Dubéci (PS), Michal Truban či poslanec Martin Poliačik.

O post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy sa uchádzalo desať kandidátov, z toho je jedna žena. O primátorské kreslo zabojovali súčasný primátor Ivo Nesrovnal (nezávislý), starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva s podporou OĽANO, SaS, KDH, SME RODINA – Boris Kollár, NOVA, OKS a Zmena zdola, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková (nezávislá), bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika (nezávislý), politik a predseda mimoparlamentnej politickej strany NAJ – Nezávislosť a Jednota Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada (nezávislý), architekt Matúš Vallo s podporou Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, ďalej organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík (nezávislý), Andrej Trnovec za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku a Roman Ruhig za Slovenskú národnú jednotu – stranu vlastencov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk