Čo bolo príčinou úmrtia herca Daniela Heribana? Sú známe výsledky pitvy

Daniel Heriban
Foto: Facebook/ Slovenské národné divadlo

Nebohý herec zanechal po sebe manželku a tri deti. 

Pred niekoľkými dňami obletela Slovensko smutná správa. Vo veku 43 rokov nečakane zomrel herec Daniel Heriban.

V pondelok 22. mája bol ešte v práci, no už v tento deň začal trpieť bolesťami chrbta. O deň neskôr bol na urgente, no poslali ho domov. V stredu 24. mája herec zomrel vo svojom dome v Svätom Jure.

Natrhnutá hlavná tepna

Výsledky pitvy hovoria o príčine úmrtia – mohla za to akútna disekcia aorty. Je to náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela, pričom ide o tepnu, ktorá vychádza zo srdca a zásobuje krvou celý organizmus.

Nikto nepodal podnet na preverenie okolnosti úmrtia Heribana. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uvažuje, že sa na to podujme z vlastného rozhodnutia.

Rozlúčka v divadle

Posledná rozlúčka s hercom prebehne v utorok 30. mája o 11.00 hod. v novej budove Slovenského národného divadla (SND). Vo foyer bude k dispozícii kondolenčná kniha, ktorá slúži na vyjadrenie spomienok a vyjadrenie spoluúčasti.

Ak sa budete chcieť zúčastniť poslednej rozlúčky, vstup pre verejnosť je hlavným vchodom od 10.15 hod., vstup do Sály činohry o 10.30 hod.

Heriban je bývalým členom Slovenského komorného divadla Martin a Činohry SND. „Daniel bol jeden z mála hercov, ktorí majú aj hudobné vzdelanie. Po roku hosťovania prijal stály angažmán v martinskom divadle a na 8 rokov sa Martin stal jeho novým domovom. Stvárnil tu takmer dve desiatky postáv v žánrovo širokom zábere. Od roku 2014 do roku 2021 bol členom Činohry SND. Na javisko Činohry SND vstúpil skromný, ale herecky vyzretý muž, občas glositor, citlivý pozorovateľ, občas plný úvah nad neistotou sveta a inokedy trpký humorista. Doniesol nadhľad, ľudskosť, smiech, slobodu, pokorné hľadanie postáv, otvorenosť mysle aj mnoho prirodzených pochybností, ktoré na seba nové prostredie viaže. Jeho náhly odchod je prekvapenie, je šok, je výkričník, je zastavenie,“ zaspomínalo si SND.

SND Daniel Heriban
Foto: Facebook/ Slovenské národné divadlo

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk