Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Starosta jozef krupa.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
23. januára 2018 Zaujímavosti od Milota Mezeiová Diskusia()

Čo nové čaká Záhorskú Bystricu v roku 2018? Starosta odpovedá

Jozef Krúpa predstavil spoločné plány na rok 2018.

Starosta mestskej časti Záhorská Bystrica Jozef Krúpa reaguje na podnety obyvateľov tejto časti Bratislavy a zverejnil na oficiálnej facebookovej stránke Záhorskej Bystrice svoje plány na tento rok. Úlohou číslo 1 podľa neho je dokončiť stavbu multifunkčnej športovej haly, ktorá vlastne bude slúžiť aj ako školská telocvičňa. Jozef Krúpa plánuje otvoriť spomínanú stavbu začiatkom školského roka, aby ju mohol sprístupniť žiakom a ostatným športovým klubom.

Za ďalšiu dôležitú úlohu považuje rozšírenie základnej školy v Záhorskej Bystrici o dve triedy. Pristavením pavilónu sa tak budova rozšíri nielen o spomínané triedy, ale aj o nové priestory pre učiteľov. Starosta s výstavbou plánuje začať na jar a ukončenie odhaduje na september tohto roku.

Mestskej časti Záhorská Bystrica sa podarilo v minulom roku získať prostriedky z Európskej únie, ktoré chce použiť opäť na rozšírenie, ale tentoraz materskej škôlky. Predškolské zariadenie by sa tak malo zväčšiť o dve triedy a veľkú jedáleň. Tieto zmeny však mestské zastupiteľstvo plánuje dokončiť až v roku 2019.

Medzi hlavné aktivity, o ktoré chce Jozef Krúpa žiadať magistrát, patrí obnova asfaltu medzi kruhovým objazdom Petra a Pavla pod Billou až smerom k novovybudovanej križovatke Bratislavská – Československých tankistov. Dlhodobou požiadavkou zo strany metskej časti Záhorská Bystrica je zavedenie novej autobusovej linky smerom cez obchodné centrum Bory do Dúbravky. Dôvod je fakt, že mnohé deti navštevujú základné a stredné školy nachádzajúce sa v Dúbravke alebo Karlovej Vsi.

Starosta vo svojom vyhlásení tiež tvrdí, že jeho úlohou i v tomto roku bude starosť o čistotu mestskej časti, o údržbu ciest a komunikácií a rekonštrukciu i opravu chodníkov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X