Čo si pre Bratislavu a okolie pripravilo počasie na najbližšie dni? Vieme, či budú vodiči opäť hromžiť

sneh-bratislava-pocasie-predpoved-gettyimages
Ilustračná foto: gettyimages

Sneh či poľadovica nie je príjemným javom najmä pre vodičov, ale aj pre chodcov. Takémuto počasiu sa tešia snáď len deti, ktoré sa môžu vonku vyblázniť. Vieme, čo si pre nás pripravilo počasie na najbližšie dni, podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu bude v Bratislave a okolí takto. 

Ako uvádza SHMÚ, v piatok 11. januára 2019 má byť len malá oblačnosť. Nočná teplota sa bude pohybovať pod bodom mrazu, a síce teplomer by mal ukazovať -2 stupne Celzia. Počas slnečného dňa sa oteplí len mierne, nakoľko ortuť teplomera sa zastaví na bode mrazu a ukáže 0 stupňov Celzia. Zimný deň bude sprevádzať severozápadný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 4 m/s.

Podľa predpokladu slovenských meteorológov sa snehu nemusíme obávať ani cez víkend. Na sobotu 12. januára 2019 hlási SHMÚ oblačno. Nočná teplota dosiahne hodnotu -3 stupne Celzia a počas dňa sa oteplí nad bod mrazu. Ako uvádza SHMÚ, denná teplota v Bratislave a okolí sa bude pohybovať v rozmedzí 4 stupne Celzia. Oblačný deň doplní opäť severozápadný vietor, ktorý bude fúkať rýchlosťou 6 m/s.

Záver víkendu bude na tom teplotne podobne. Slovenský hydrometeorologický ústav hlási na nedeľu 13. januára 2019 zamračenú oblohu. Počas noci sa však oteplí a teplota vystúpi nad nulu, konkrétne by sa mala držať na hodnote 2 stupne Celzia. Cez deň sa ortuť teplomera ešte o kúsok posunie a zastaviť by sa mal na hodnote, ktorá sa bude pohybovať okolo 5 stupňov Celzia. Zamračený deň tentoraz doplní západný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 4 m/s.

Na pondelok 14. januára 2019 hlási SHMÚ na väčšine územia Slovenska sneženie, Bratislava a okolie by sa mu však podľa predpovede mali vyhnúť. Ako uvádzajú slovenskí meteorológovia, počas tohto dňa bude v hlavnom meste SR len malá oblačnosť. Nočná teplota sa bude držať nad nulou a teplomer ukáže 2 stupne Celzia, denná teplota dosiahne hodnotu 4 stupne Celzia. Deň, počas ktorého bude na nás spoza mrakov vykúkať slnko, sa nezaobíde ani bez vetra. Ten zafúka severozápadným smerom a jeho rýchlosť bude 8 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk