Čo to má znamenať? Opäť je v bratislavských školách rušno pre nahlásené bomby, polícia je v strehu

Skola zatvaranie optimalizácia protest
Foto: ilustračné, GettyImages

Policajti majú opäť plné ruky práce a znova preverujú oznámenia o možnom uložení výbušnín v priestoroch bratislavských škôl.

  • Článok aktualizujeme.

Napätá situácia v Bratislave opäť aj v utorok 7. mája vyvoláva alarmujúcu reakciu, keď polícia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zaznamenala oznámenie o možnom uložení výbušnín v školách mesta a v jeho okolí.

Tentokrát sú bomby nahlásené na viacerých miestach Slovenska. V rámci Bratislavského kraja sú podobné hlásenia preverované aj v okresoch Malacky, Senec a Pezinok. Hlásené sú školy v meste aj mimo, a to Lozorno, Dunajská lužná, Zohor, Stupava, Modra či Rovinka. Bratislavská polícia pritom rovnakú situáciu riešila v piatok 3. mája.

Polícia systematicky preveruje každé hlásenie a územie s maximálnou ostražitosťou, pričom sa snaží vyhodnotiť úroveň hrozby. Očakáva sa, že bližšie podrobnosti budú zverejnené, keď sa bude mať viac informácií k dispozícii.

Podobné opatrenia sa vykonávajú aj v iných častiach Slovenska. Polícia Trenčianskeho kraja kontroluje školy v okrese Trenčín, Ilava, Prievidza a Nové Mesto nad Váhom. Taktiež policajti v Nitrianskom kraji prehľadávajú školy vo svojom pôsobisku.

Policajný zbor v Žiline tiež oznámil, že policajti v ich regióne preverujú oznámenia o možnom uložení výbušnín v priestoroch viacerých škôl na území okresov Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin a Dolný Kubín.

Mail mal obsahovať informácie o výbušninách v školách, aj v ich okolí umiestnených v nákladných autách. Ako uvádza portál tvnoviny.sk, v správe sa spomína výraz ako „nepriatelia Alaha“. Portál tiež informuje o zapojení elitných policajtov a tajnej služby.

Polícia v priebehu dňa informovala o tom, že prípady bombových hrozieb na školách prebrala NAKA. Hrozby boli adresované viac ako 200 školám na území takmer celého Slovenska. Do opatrení boli zapojení okrem príslušníkov NAKA aj pyrotechnici, psovodi so špeciálne cvičenými služobnými psami a jednotky poriadkovej polície jednotlivých policajných krajských riaditeľstiev.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk