Čo turisti zašpinia, bezdomovci upracú?

Čo turisti zašpinia, bezdomovci upracú?
ilustračné: pixabay.com

Spraviť z človeka bez domova opäť platného člena našej spoločnosti nie je vôbec jednoduchá úloha. Občianske združenie STOPA Slovensko, ktoré už pár rokov podporuje aj magistrát nášho hlavného mesta, pomáha bezdomovcom k úspešnému návratu do života.

Upratovanie predzáhradiek a natieranie plotov sa v dnešnej dobe zvýšeného pohybu turistov zdá čoraz viac potrebnejšie a nejeden z nás by si želal, aby sa ich aktivity presunuli o kúsok viac do centra, ktoré je miestami v dezolátnom stave.

Nauč človeka loviť, bude sýty celý život

Integračné centrum sa zameriava predovšetkým na to, aby ľuďom bez domova pomohlo nájsť si prácu a tým pádom im zabezpečilo prostriedky na jedlo i bývanie. Celková integrácia spočíva v základných pracovných zručnostiach, ako i v samotnom napísaní si životopisu či toľko potrebnej rekvalifikácii.

Foto: Archív stopaslovensko.sk

Integrácia a čo potom?

Už základný koncept, ktorým sa pýši združenie STOPA, je chvályhodný, ich práca sa však nekončí ani po tom, ako dostanú človeka z ulíc. Veľmi zaujímavé sú tzv. postintegračné skupiny, v rámci ktorých sa bývalí bezdomovci vyrovnávajú so svojou ťažkou minulosťou na ulici, prípadne sa opätovne učia, ako zvládať bežné situácie na pracovisku či v živote.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk