Čo vám ponúkne Menu na víkend? Koncerty, šport i dobrý film

Titnaic, box, Grandhotel Budapešť, ebajk
SITA/AP, depositphotos.com, Miriam Bednárová

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Festival Bratislava Cantat

Oddnes do soboty sa koná medzinárodný festival speváckych zborov z Fínska, Indonézie, Poľska a Slovenska. Dnes o 19. hodine sa v koncertnej sieni Klarisky uskutoční otvárací koncert festivalu. V piatok o 10. hodine bude v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca súťažná časť festivalu a o 16. hodine festivalový koncert. V sobotu o 16. hodine sa festivalový koncert uskutoční v Koncertnej sieni Klarisky a o 18. hodine na Hviezdoslavovom námestí. O 18.30 hod. bude na námestí vyhlásenie výsledkov súťaže.

Lepšie neskoro ako nikdy

Bratislava bude inline aj tento piatok. Pri parkovisku SND sa stretnú všetci športu chtiví nadšenci. Jazdiť sa bude po ružinovskej trase a heslom je tentoraz Lepšie neskoro ako nikdy. Na korčuliach či bicykli môžete prejsť po cestách, po ktorých bežne jazdia len autá a MHD, tak prečo to nevyskúšať.

Zábava pri dobrom filme

V Kine Nostalgia hrajú v piatok Grandhotel Budapešť. O 19.45 hod. sa v komédii Wesa Andersona zoznámite so skvostným hotelom a jeho zamestnancami. Šesťhviezdičkovú zábavu, ktorá žánrovo plynule prechádza z akčnej komédie do drámy, romantiky, detektívky či grotesky, a to všetko v odzbrojujúcom tempe, pomáhajú udržiavať režisérovi obľúbení herci (Bill Murray, Jason Schwartzman, Adrien Brody) aj hviezdni „nováčikovia“ (Jude Law, Ralph Fiennes, Saoirse Ronan, Willem Dafoe a mnohí ďalší).

Romaolympiáda v boxe 2015

Box je stále populárny šport. Aj nedávno sa do kín dostal film Bojovník, ktorý iba potvrdil, že box je stále obľúbený. Ak by ste sa o tento šport zaujímali aj naživo, môžete v sobotu o 10. hodine prísť do DK Ružinov na Medzinárodný turnaj seniorov. Bude tam aj trojnásobný olympijský víťaz László Papp.

Maratón s ebajkom, poďte jazdiť alebo sa len pozrieť

Maratón Kellys Green Bike tour je venovaný nielen športovcom, ale aj ich fandiacim rodinám. Pre deti bude pripravený bohatý športovo-kultúrny program, v rámci ktorého si môžu zasúťažiť. Cyklomaratónik bude v niekoľkých vekových kategóriách. Ako je tradíciou každý rok, i teraz organizátor venuje časť štartovného a výťažok verejných zbierok a dražieb bude na pomoc našim najmenším, ale najstatočnejším bojovníkom – onkologicky chorým deťom. Štart i cieľ je na Partizánskej lúke na Železnej studničke. Nová kategória Ebike štartuje o 10.30 hod., prezentácia súťažiacich je od 8. hodiny. Prihlásiť sa stále môžete tu http://www.kellysgreenbiketour.sk/prihlaska.

Ten správny sobotňajší koncert

V sobotu o 20. hodine sa pod holým nebom predstaví výrazný hudobník aj so svojimi muzikantskými posilami. Na amfiteátri pri Valachovej ulici vystúpia Peter Luha a hostia (Marián Jaslovský, Richard Ciferský a Andrej Jeriga). Vstup je voľný.

Navštívte Titanic

Ešte ste neboli na Titanicu? Tak potom hor sa do Incheby. Výstava Titanic dokonale a pravdivo zobrazuje historické súvislosti, spoločenskú a politickú situáciu na Slovensku a vo svete na začiatku 20. storočia. Čaká na vás séria exponátov, ktoré boli súčasťou vybavenia lode, kusy nábytku, porcelán a osobné predmety cestujúcich. Vďaka dokonalej rekonštrukcii kajút, strojovne alebo jedálne vdýchnete atmosféru prepychu a technického pokroku tohto fascinujúceho obdobia. Otvorené je denne od 9. do 19. hodiny.

Overte si svoje filmové znalosti

V nedeľu o 18. hodine sa už po desiatykrát môžete zúčastniť na Filmovom kvíze Petra Konečného. Ak chcete preukázať svoje filmové znalosti, zabaviť sa a vyhrať fajn veci, vstupenky si budete môcť zakúpiť na bare KC Dunaj. Najlepšie je si vopred vytvoriť 2 – 4 členné tímy a prihlásiť sa na kviz@kinema.sk. Vstup je 4 eurá

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk