Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Colnici bratislava kontrola sisha barov pokuty gettyimages.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: SITA/FS SR, gettyimages
7. decembra 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Colníci kontrolovali shisha bary a zaistili pri tom viac ako 10 kilogramov tabaku

Bratislavskí colníci si posvietili na podniky, v ktorých sa predáva aj fajčí tabak do vodných fajok.

V shisha baroch zistili viaceré porušenia zákona a zaistili viac ako 10 kg tabaku. Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková, tabak nespĺňal zákonné podmienky, nebol totiž označený kontrolnými známkami. Takéto zistenia sa týkali všetkých kontrolovaných prevádzok.

Ako upozornila Adamčíková, tabak do vodných fajok podlieha spotrebnej dani z tabakových výrobkov rovnako ako klasický tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet. Z tohto dôvodu sa na jeho distribúciu, označovanie a predaj vzťahujú rovnaké podmienky ako na klasický tabak.

COLNÍCI: Zaistili nelegálny tabak v shisha baroch
Foto: SITA/FS SR

Tabak do vodných fajok sa môže predávať len v uzatvorených spotrebiteľských baleniach označených slovenskou kontrolnou známkou, ktorú vydáva registrovaným podnikateľom Mincovňa Kremnica, štátny podnik. Predaj z otvoreného balenia je preto zakázaný. Podnikatelia, ktorí ho takto predávajú, sa vystavujú hrozbe pokuty od 50 až do 10 000 eur.

Vzhľadom na výsledky zistení bude CÚ Bratislava pokračovať v takýchto kontrolách. Colníci tiež opätovne varujú pred následkami zhabania tovaru. Ak daňový subjekt v zákonnej lehote neodstráni pochybnosti, ktoré viedli k jeho zadržaniu, prepadne a stáva sa majetkom štátu. Colný úrad je potom povinný ho zničiť, pričom náklady na likvidáciu znáša osoba, ktorej colníci tovar zadržali.

COLNÍCI: Zaistili nelegálny tabak v shisha baroch
Foto: SITA/FS SR
COLNÍCI: Zaistili nelegálny tabak v shisha baroch
Foto: SITA/FS SR

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X