Colníci kontrolovali shisha bary a zaistili pri tom viac ako 10 kilogramov tabaku

Colnici bratislava kontrola sisha barov pokuty gettyimages.jpg
Zdroj: SITA/FS SR, gettyimages

Bratislavskí colníci si posvietili na podniky, v ktorých sa predáva aj fajčí tabak do vodných fajok.

V shisha baroch zistili viaceré porušenia zákona a zaistili viac ako 10 kg tabaku. Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková, tabak nespĺňal zákonné podmienky, nebol totiž označený kontrolnými známkami. Takéto zistenia sa týkali všetkých kontrolovaných prevádzok.

Ako upozornila Adamčíková, tabak do vodných fajok podlieha spotrebnej dani z tabakových výrobkov rovnako ako klasický tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet. Z tohto dôvodu sa na jeho distribúciu, označovanie a predaj vzťahujú rovnaké podmienky ako na klasický tabak.

COLNÍCI: Zaistili nelegálny tabak v shisha baroch
Foto: SITA/FS SR

Tabak do vodných fajok sa môže predávať len v uzatvorených spotrebiteľských baleniach označených slovenskou kontrolnou známkou, ktorú vydáva registrovaným podnikateľom Mincovňa Kremnica, štátny podnik. Predaj z otvoreného balenia je preto zakázaný. Podnikatelia, ktorí ho takto predávajú, sa vystavujú hrozbe pokuty od 50 až do 10 000 eur.

Vzhľadom na výsledky zistení bude CÚ Bratislava pokračovať v takýchto kontrolách. Colníci tiež opätovne varujú pred následkami zhabania tovaru. Ak daňový subjekt v zákonnej lehote neodstráni pochybnosti, ktoré viedli k jeho zadržaniu, prepadne a stáva sa majetkom štátu. Colný úrad je potom povinný ho zničiť, pričom náklady na likvidáciu znáša osoba, ktorej colníci tovar zadržali.

COLNÍCI: Zaistili nelegálny tabak v shisha baroch
Foto: SITA/FS SR
COLNÍCI: Zaistili nelegálny tabak v shisha baroch
Foto: SITA/FS SR

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk