Čoskoro začínajú s rekonštrukciou 50-ročnej Plavárne Pasienky, investícia má byť 2 milióny eur

Plavaren pasienky.jpg

Celková výška investície, ktorá sa šplhá k sume 2 milióny eur, pokrýva viaceré modernizačné fázy.

Od pondelka 21. augusta začnú s kľúčovou fázou rekonštrukcie 50-ročnej Plavárne Pasienky v Bratislave. Ako informuje hovorca hlavného mesta Peter Bubla, jediný 50-metrový bazén v meste sa dočká dlhoočakávanej a nevyhnutnej komplexnej opravy a modernizácie.

K rekonštrukcii a modernizácii sme mohli pristúpiť vďaka príspevku zo štátneho Fondu na podporu športu vo výške viac ako 980-tisíc eur,“ uviedol. Celková výška investície, ktorá sa šplhá k sume 2 milióny eur, pokrýva viaceré modernizačné fázy.

Úspešne zrealizovali už rekonštrukciu protiprúdových výmenníkov, ktoré zabezpečia efektívnejšie využitie energií nutných na prevádzku bazéna. „Nadväzujú na ňu fázy spojené s výmenou celej pôvodnej bazénovej technológie prevažne ešte zo 70. rokov vrátane výmeny podhľadov nad 50-metrovým bazénom a ďalších prác, ktoré vyžadujú uzavretie plavárne na obdobie niekoľkých mesiacov,“ vysvetlil hovorca. Po júnovom zatvorení plavárne zrekonštruovali vonkajšiu kanalizáciu a zmodernizovali sociálne zariadenia a šatne žien.

Nakoľko bazén, ako aj jeho technológia bol po rokoch vo veľmi zlom stave, bez rekonštrukcie by nebola možná jeho ďalšia prevádzka. „Vďaka spolupráci mesta Bratislava s Fondom na podporu športu, získava Plaváreň Pasienky v správe mestskej príspevkovej organizácie STaRZ perspektívu dlhodobo udržateľnej prevádzky, ktorá by sa mohla opäť začať v úvodných mesiacoch roka 2024,“ poznamenal Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk