Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB Bratislava Marathon
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
15. marca 2016 ŠportIné od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

ČSOB Bratislava Marathon s novou filozofiou, pozornosť budú venovať slovenským vytrvalcom

Tri týždne pred štartom 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathonu (1. – 3. apríla) majú organizátori na stole prihlášky od takmer 8 500 bežcov všetkých vekových kategórií. Na klasickú trať maratónu sa zatiaľ prihlásilo 1 294 vytrvalcov, polmaratón sa chystá bežať 2 691 potenciálnych účastníkov, v súťaži štafiet sa chce predstaviť takmer 400 firemných a športových družstiev, čo aktuálne predstavuje 1 489 bežcov.

Aj počet záujemcov o 10-kilometrovú trať sa momentálne blíži k tisícke (969) a na minimaratón sa zatiaľ evidovalo 1 227 bežcov. Do detských súťaži sa hodlá zapojiť 725 detí a na populárnu súťaž lezúňov existuje už zoznam 45 najmladších účastníkov tohoročnej edície mestského maratónu.

Tritisíc prihlásených je obyvateľov Bratislavy, čo predstavuje 35 percent štartovného poľa, jedna štvrtina menného zoznamu sú cudzinci (2 000). Všetky tieto fakty uviedli v pondelok na stretnutí s novinármi na pôde bratislavskej radnice organizátori z agentúry Be Cool na čele s riaditeľom podujatia Jozefom Pukalovičom. Najväčšou novinkou chystaného ročníka ČSOB Bratislava Marathon je zmena filozofie celej akcie. Po desiatich rokoch ľudia okolo Jozefa Pukaloviča zamerajú svoju pozornosť najmä na slovenských vytrvalcov a vytrvalkyne. Preto už nebudú angažovať a pozývať elitných bežcov z Afriky, ktorých úlohou bolo zabehnúť v maratóne čas, ktorý by vo svete zarezonoval.

„Zmena našej filozofie prišla postupne rokmi. Po vlaňajšom desiatom ročníku sme si urobili analýzu doterajšieho vývoja a dospeli sme k poznaniu, že ak chceme maratónom ďalej pomáhať slovenským vytrvalcom, musíme pozornosť sústrediť predovšetkým na nich,“ zdôraznil Jozef Pukalovič.

Jeho brat Peter z pozície výkonného riaditeľa podujatia pokračoval: „Otázka výborných časov v maratóne je predovšetkým otázkou financií. A keďže balík peňazí, ktoré ako organizátori máme k dispozícii, nie je nafukovací, nemôžeme ho neustále napínať. Preto sme znížili finančné odmeny pre troch najrýchlejších maratóncov, čo najmä pre bežcov z Afriky už nie je podľa nás motivačné. Už nejdeme naháňať za každú cenu rekordné časy. Za ušetrené peniaze radšej ponúkneme lepší servis domácim bežcom. Maratón organizujeme v hlavnom meste Slovenska, pre nás budú najdôležitejší slovenskí bežci. Chceme, aby si maratón v Bratislave užili tak, ako im to neponúkne žiadne zahraničné dejisko. Aj touto formou chceme podporiť slovenskú atletiku.“

Súčasťou 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathonu budú aj majstrovstvá Slovenska v polmaratóne, na ktorých sa budú môcť slovenskí vytrvalci pripraviť na letné ME v tejto disciplíne.

„Pri neúčasti Juraja Vitka a Kataríny Berešovej, ktorí budú v tom období reprezentovať SR na MS v polmaratóne, kvalitné časy očakávame najmä od Jozefa Urbana, Imricha Magyara, Imricha Pástora, ale prekvapiť môžu aj ďalší. V kategórii žien medzi adeptky na majstrovský titul patria najmä Petra Fašungová a Martina Čibová,“ pripomenul športový riaditeľ bratislavského podujatia Marcel Matanin.

„Keďže máme záujem, aby naši vytrvalci zabehli v Bratislave dobré časy, rozhodli sme sa angažovať vodičov nie iba pre maratóncov a polmaratóncov, ale aj pre bežcov na 10 kilometrov. Všetci, ktorí sa budú chcieť popasovať s traťou, ktorá tento rok pôjde viac cez Staré Mesto a po dunajskom nábreží, budú mať tak šancu útočiť na svoje osobné rekordy. Rovnako chceme pomôcť aj najlepšiemu Slovákovi z minuloročného bratislavského maratónu Gabrielovi Švajdovi, aby triumfom v 11. ročníku ČSOB Bratislava Marathon splnil úlohu favorita,“ dodal.

Titulárny sponzor bratislavského mestského maratónu, ktorý Pukalovičovcom pomáha pri organizovaní akcie už takmer 10 rokov, sľúbil za každého účastníka tohto športového sviatku venovať euro na charitu (Konto bariéry) a v rámci iného charitatívneho projektu „vyrovnaná šanca“ pomôže 30 deťom zo štyroch detských domovov zúčastniť sa na detských súťažiach. Navyše pol stovky zamestnancov ČSOB sa aktívne zapojí do bežeckého programu 11. ročníka tohto mestského maratónu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X