Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zizkova_ulica_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
4. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Cudzinci sa budú cez leto učiť slovenčinu na Univerzite Komenského

Takmer sto cudzincov sa bude aj toto leto učiť na Univerzite Komenského slovenčinu. V pondelok 4. júla totiž slávnostne otvoria Letnú univerzitu slovenského jazyka a kultúry pre krajanov a cudzincov.

Trojtýždňový vzdelávací program organizuje Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave. Zameraný je na výučbu základov a zdokonalenie sa v slovenskom jazyku. Informovala o tom manažérka marketingu Centra ďalšieho vzdelávania UK Tatiana Ilavská.

Tohtoročný 26. ročník sa bude konať na Žižkovej ulici v Bratislave. Lektori slovenského jazyka budú odovzdávať svoje vedomosti 90 cudzincom z 20 krajín sveta, napríklad z Brazílie, Dánska, Mexika, Nemecka, Veľkej Británie, Ukrajiny, Vietnamu, Argentíny či USA. Väčšinu z nich tvoria krajania – potomkovia Slovákov žijúci v zahraničí. Najpočetnejšie zastúpenie je z Ukrajiny, odkiaľ príde 27 študentov.

Študenti si popri intenzívnom jazykovom vzdelávaní rozšíria svoje poznatky aj v oblasti slovenskej lingvistiky, literatúry, histórie a kultúry Slovenska aj Bratislavy. Okrem vyučovania a hodín fonetiky budú mať možnosť komunikovať v slovenčine aj na hodinách konverzácie, počas workshopov a špecializovaných seminárov. V programe sú aj tvorivé dielne, návštevy múzeí, prehliadka Bratislavy, akcie v rámci Kultúrneho leta, turistické vychádzky, prezentácie slovenského umenia či stretnutia s osobnosťami slovenskej vedy a kultúry.

V programe mimoškolských aktivít nebude ani tento rok chýbať 3-dňová exkurzia po vybraných regiónoch Slovenska. Účastníkom odovzdá rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta osvedčenia o absolvovaní.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X