Cudzinci sa budú cez leto učiť slovenčinu na Univerzite Komenského

Zizkova_ulica_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Takmer sto cudzincov sa bude aj toto leto učiť na Univerzite Komenského slovenčinu. V pondelok 4. júla totiž slávnostne otvoria Letnú univerzitu slovenského jazyka a kultúry pre krajanov a cudzincov.

Trojtýždňový vzdelávací program organizuje Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave. Zameraný je na výučbu základov a zdokonalenie sa v slovenskom jazyku. Informovala o tom manažérka marketingu Centra ďalšieho vzdelávania UK Tatiana Ilavská.

Tohtoročný 26. ročník sa bude konať na Žižkovej ulici v Bratislave. Lektori slovenského jazyka budú odovzdávať svoje vedomosti 90 cudzincom z 20 krajín sveta, napríklad z Brazílie, Dánska, Mexika, Nemecka, Veľkej Británie, Ukrajiny, Vietnamu, Argentíny či USA. Väčšinu z nich tvoria krajania – potomkovia Slovákov žijúci v zahraničí. Najpočetnejšie zastúpenie je z Ukrajiny, odkiaľ príde 27 študentov.

Študenti si popri intenzívnom jazykovom vzdelávaní rozšíria svoje poznatky aj v oblasti slovenskej lingvistiky, literatúry, histórie a kultúry Slovenska aj Bratislavy. Okrem vyučovania a hodín fonetiky budú mať možnosť komunikovať v slovenčine aj na hodinách konverzácie, počas workshopov a špecializovaných seminárov. V programe sú aj tvorivé dielne, návštevy múzeí, prehliadka Bratislavy, akcie v rámci Kultúrneho leta, turistické vychádzky, prezentácie slovenského umenia či stretnutia s osobnosťami slovenskej vedy a kultúry.

V programe mimoškolských aktivít nebude ani tento rok chýbať 3-dňová exkurzia po vybraných regiónoch Slovenska. Účastníkom odovzdá rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta osvedčenia o absolvovaní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk