Cudzinec napadol nožom Košičana na Trnavskom mýte, hrozí mu za to päťročný trest

Policia napadnutie.jpg

Vyšetrovateľ obvinil Samiho S. z Afganského štátu z trestného činu ublíženia na zdraví a výtržníctva.

Policajti zadržali a následne obvinili cudzinca, ktorý v sobotu 30. januára nožom napadol Košičana v podchode na Trnavskom mýte v Bratislave. O prípade informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol vyšetrovateľ Policajného zboru obvinenie z trestného činu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva voči mužovi menom Sami S., pôvodom z Afganského islamského štátu,“ uviedla polícia.

Podľa doposiaľ zistených informácii polície mal obvinený 30. januára v čase okolo 19:30 zaútočiť vreckovým nožom na 41-ročného muža.

Samotnému útoku mal predchádzať ich vzájomný verbálny konflikt. Poškodený utrpel bodné zranenie v oblasti brušnej dutiny, ktoré si vyžiadalo urgentný prevoz do jednej z bratislavských nemocníc,“ uviedla polícia a dodala, že obvinený bol krátko po čine zadržaný hliadkou PMJ a následne umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk