Cvernovka zbiera podpisy na oživenie budovy internátu na Račianskej 80

Racianska 80 internat maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Svojím podpisom môžete podporiť oživenie ďalšej budovy na Račianskej ulici. Nadácia Cvernovka uverejnila formulár, ktorého vyplnením podporíte zámer rekonštrukcie internátu.

Celé znenie návrhu:

„My dole podpísaní chceme verejne podporiť návrh Nadácie Cvernovka na rekonštrukciu budovy internátu na Račianskej 80.

Sme presvedčení, že internát je neoddeliteľná súčasť areálu bývalej chemickej priemyslovky, v ktorej pod záštitou Nadácie Cvernovka nedávno vzniklo Kreatívne a kultúrne centrum v susednej budove školy.
Cieľom tejto podpory je schválenie budovy internátu do dlhodobého nájmu Nadácie Cvernovka a vybudovanie Centra metropolitných inovácií.

Budova internátu bola od roku 2016 v dočasnom užívaní ateliérov z kreatívneho centra, ktoré sa museli narýchlo vysťahovať zo starej Cvernovky na Páričkovej ulici. Časť priestorov však nie je použiteľná vôbec a vyžaduje nutné investície pri akomkoľvek ďalšom využití. V prípade schválenia zámeru sa Nadácia Cvernovka zaväzuje investovať do budovy internátu a areálu sumu vo výške minimálne 1,6 milióna eur v priebehu 10 rokov.“

Oživením internátu chce nadácia posilniť spoluprácu medzi kreatívnym priemyslom a tretím sektorom, rozbehnúť oddychové, športové a vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, ktorých zmyslom bude prepájanie so staršou generáciou v rámci spoločného programu či dostupné bývanie s komunitnými prvkami určené rôznym sociálnym skupinám.

Racianskeho 80 nadacia cvernovka.jpg
http://nadaciacvernovka.sk/wp-content/uploads/2016/02/Racianska80-NC-CMI.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk