Cyklisti a korčuliari už môžu používať vynovenú petržalskú hrádzu

Petrzalska hradza bratislava.jpg
bratislava.sk

Takmer jeden a pol kilometrový úsek opravenej protipovodňovej hrádze medzi Petržalkou a Čunovom v pondelok odovzdal do užívania minister životného prostredia László Sólymos a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Výmenu asfaltového povrchu na petržalskej hrádzi zabezpečili vodohospodári zo Slovenského vodohospodárskeho podniku. Celkové náklady dosiahli 140-tisíc eur.

S rekonštrukčnými prácami na hrádzi začali vodohospodári začiatkom augusta tohto roka. Stalo sa tak na základe uznesenia vlády z konca minulého roka. Práce rozdelili do troch etáp.

„Počas opravy nenastala žiadna mimoriadna udalosť, a preto môže Slovenský vodohospodársky podnik odovzdať opravenú hrádzu všetkým jej užívateľom, aj rekreačným športovcom, v stanovenom termíne,“ povedal Jozef Dúcz, riaditeľ Odštepného závodu Bratislava, SVP, š. p. Ten súčasne pripomenul funkciu ochrannej hrádze ako významného protipovodňového prvku.

Práce ukončili skôr

Vodohospodári postupne vymenili asfaltový povrch v celkovej dĺžke 1 466 metrov. Práce sa aj vďaka pracovnému nasadeniu vodohospodárov a priaznivému počasiu podarilo ukončiť v predstihu.

V podpore budovania cyklistickej dopravy a cykloturistiky plánuje envirorezort pokračovať. „Vodohospodárom som zadal dôležitú úlohu – vytypovať ďalšie lokality na Slovensku, kde by bolo možné vybudovať nové cyklotrasy. Je predsa oveľa jednoduchšie a lacnejšie budovať cyklotrasy na pozemkoch štátu, ako na súkromných,“ uviedol minister životného prostredia László Sólymos.

Pracovníci SVP v súčasnosti opravujú dosadací prah mobilného hradenia na frekventovanej Devínskej ceste. Poškodený bol premávkou motorových vozidiel, preto ho zodvihnú a nerezovú časť prahu nahradia betónovou, aby bola pevnejšia a súčasne sa uľahčila premávka po komunikácii. Nateraz práce napredujú bez komplikácií, nasadené mechanizmy aj pracovníci robia všetko preto, aby bola oprava kvalitná a cesta odovzdaná verejnosti čo najskôr.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk