Cyklisti, pozor: Obľúbená časť cyklotrasy bude dočasne uzatvorená, dôvodom je rozšírenie diaľnice

Cyklotrasa jurava rozsirenie d1 stavba.jpg

Vzhľadom na to, že uzávierka trvá len počas obmedzeného obdobia a je dočasná, cyklisti sa budú môcť čoskoro znovu vrátiť na svoju obľúbenú trasu.

Cyklisti a návštevníci cyklotrasy Jurava budú musieť počas najbližších mesiacov hľadať alternatívne trasy. Časť cyklotrasy Jurava medzi Seneckou cestou a mostom Vajnory bude dočasne uzavretá. Dôvodom je rozširovanie diaľnice D1 a výstavbe križovatky D1xD4.

Uzávierka tejto časti cyklotrasy bude trvať len počas nevyhnutného obdobia búracích a stavebných prác, pričom bude realizovaná mimo hlavnej cyklistickej sezóny. Plánovaná uzávierka sa uskutoční v čase od 8. januára do 29. februára 2024.

Aj keď môže dočasná uzávierka predstavovať isté obmedzenia pre cyklistov, toto opatrenie je nevyhnutné na dokončenie dôležitých stavebných prác. S cieľom minimalizovať vplyv na cyklistickú komunitu, bola vybratá doba uzávierky tak, aby čo najmenej ovplyvnila cyklistickú sezónu.

Cyklisti by tak mali pred cestou skontrolovať alternatívne trasy. Mali by tiež dbať na dopravné predpisy a upozornenia na mieste. Informujte sa tiež  o aktualizáciách a možných zmenách v rámci uzávierky. Vzhľadom na to, že uzávierka trvá len počas obmedzeného obdobia a je dočasná, cyklisti sa budú môcť čoskoro znovu vrátiť ku svojim obľúbeným trasám.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk