Cyklobufet je údajne čiernou stavbou, od Ružinova dostal vysokú pokutu

Bufet jamaica fb 3.jpg

Cyklobufet Jamaica na hrádzi Dunaja dostal od ružinovského stavebného úradu najvyššiu možnú pokutu 165-tisíc eur.

Bufet ponúkal občerstvenie a priestory na príležitostné alternatívne koncerty a party sedem rokov. Bufet je v súčasnosti viac ako rok zatvorený, napriek tomu jeho majitelia dostali do mestskej časti pokutu, ktorá je pre nich likvidačná.

Za porušenie stavebného zákona a čiernu stavbu museli podľa mestskej časti do 15 dní od rozhodnutia zaplatiť pokutu 165-tisíc eur. Ide pritom o takmer najvyššiu možnú výšku sankcie. Proti pokute sa odvolali na Okresný súd Bratislava, ten pokutu zrušil a prípad vrátil mestskej časti. Hoci mestská časť mala podľa súdu postupovať nesprávne a pokuta je neadekvátna, majitelia dostali pred pár dňami nové rozhodnutie.

Hoci sa pokuta znížila o viac ako 100 000 eur, stále je pre majiteľov bufetu likvidačná.

Rozhodnutie jamaica fb.jpg
https://www.facebook.com/JAMAICA-138808742803843/

„Tak priatelia, človek by povedal, že keď nadriadený orgán niečo napíše, resp. vydá nejaké stanovisko, bude to ten podriadený brať vážne, nie? ‚Nie!‘,“ vyjadrili sa na sociálnej sieti.

„OSOBNE nám traja úradníci Ružinovského úradu prišli DORUČIŤ na miesto sídla našej spoločnosti, čo nie je v Bratislave, rozhodnutie o zrušení našej akcie starostom. Paráda, mali platený výletík. Pre mestskú časť Ružinov musí byť proste radosť pracovať…,“ zhodnotili prístup úradu.

Bufet jamaica fb 1.jpg
https://www.facebook.com/JAMAICA-138808742803843/

O tom, či sú tri unimobunky čierna stavba, by sa dalo polemizovať. Jednou z podmienok, aby sa objekt mohol označiť ako stavba, je, že musí mať pevné základy. Musí byť tiež pripojený na siete a zariadenia technického vybavenia územia.

Ako uviedol majiteľ bufetu Marek Haar pre portál dennikn.sk, na katastri pri kúpe bufetu overovali, či ide o stavbu: „Poslali nás preč, že nie je. Prevádzkovali sme ho sedem rokov a potom starosta poslal stavebný dozor, ktorý zistil, že sme stavba, lebo sme väčší ako 25 metrov štvorcových a sme napojení na sieť, o čom sme nevedeli.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk