Cyklochodník Pri starom letisku vo Vajnoroch odovzdali do užívania verejnosti

Cyklochodnik vajnory.jpg
vajnory.sk

V utorok otvorili nový cyklochodník spoločne symbolicky starosta Ján Mrva a župan BSK Juraj Droba na bicykloch. Sprevádzkovanie cyklotrasy bude pripomínať pamätná tabuľa so základnými údajmi a logami osadená na oboch koncoch chodníka.

Na projekt Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch – Cyklotrasa Pri starom letisku získali Vajnory sumu skoro 107-tisíc eur. Mestská časť dala z vlastných prostriedkov na tento projekt iba necelých desať a pol tisíca eur z vlastného rozpočtu. Celkové náklady na stavbu boli 117 621 eur.

Cyklochodník popri Starom letisku je bezpečný, vedený samostatnými pruhmi. Samotná stavba trvala necelé tri mesiace. Dokončená bola za viac ako o polovicu kratšie ako bolo pôvodne plánované a stála aj menej peňazí.

Cyklotrasa Pri starom letisku sa napojí na už existujúce cyklotrasy, či už sú to chodníky smerom k Zlatým pieskom cez Vajnorský nadjazd alebo spojenie cyklochodníka do Rače cez Rendez.

Čo ďalej?

Prichystaný a schválený je projekt predĺženia cyklotrasy Jurava II o štyri km smerom na Ivanku pri Dunaji. Mal by sa začať realizovať každým dňom, predpoklad dokončenia je v letných mesiacoch tohto roka a investícia je v hodnote skoro 795-tisíc eur.

Projekt Jurava II povedie po hrádzi Šúrskeho kanála smerom od cesty na Čiernu vodu (III/1082) po most cez Šúrsky kanál miestnej komunikácie z Ivanky pri Dunaji. Cyklotrasa bude začínať na hrádzi v mieste jej pripojenia na cestu Vajnory – Čierna voda. Po takmer štyroch kilometroch nový úsek končí na moste miestnej komunikácie v Ivanke pri Dunaji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk