Cyklomost Slobody symbolicky zatvoria, ide o tradičnú pripomienku železnej opony a obetí režimu

Symbolicke uzatvorenie hranic cyklomost slobody bratislavsky kraj.jpeg

Hranice medzi Slovenskom a Rakúskom sa symbolicky uzatvoria v druhý novembrový víkend už po siedmy raz.

Počas víkendu zatvorených hraníc v druhý novembrový víkend v Bratislave opäť symbolicky zatvoria Cyklomost Slobody. Ako informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na svojej webovej stránke, hranice medzi Slovenskom a Rakúskom sa symbolicky uzatvoria už po siedmy raz.

Víkend zatvorených hraníc, ktorý je spomienkou na obete železnej opony a komunistického režimu v bývalom Československu, sa uskutoční pre širokú verejnosť od 12. do 13. novembra.

Podujatím si chceme pripomenúť totalitnú atmosféru na hraniciach a spomínať na obete železnej opony, ktorých túžba po slobode stála to najcennejšie – ľudský život,“ priblížil samosprávny kraj.

Hlavným hosťom podujatia bude Josef Hlavatý z Českej republiky, ktorému sa v roku 1988 podarilo spolu s trojročným synom utiecť cez železnú oponu podomácky vyrobeným rogalom. Podujatie, ktoré je súčasťou Festivalu slobody, organizuje BSK v spolupráci s Ústavom pamäti národa, OZ V lepších časoch, mestskou časťou Bratislava – Devínska Nová Ves a Novou Cvernovkou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk