Cyklus výstav Taká bola Petržalka ukončí posledné podujatie

Ihrisko_bradacova ulica_petrzalka_staraba.jpg
ilustračné: www.facebook.com

Cyklus výstav Taká bola Petržalka, ktorá v petržalskej miestnej knižnici trvá do konca mája, ukončia záverečným programom s názvom Kultúrny život generácií. Akciu pripravujú v pondelok 29. mája o 17. hodine v spoločenskej miestnosti pobočky knižnice na Prokofievovej 5 v Petržalke.

Záverečný program venujú zakladateľom i súčasným členom petržalských detských folklórnych súborov Lúčka a Hájenka. Súčasťou budú detské ukážky hry na niektoré tradičné ľudové nástroje doplnené spevom ľudových piesní, fotografiami i kronikami.

Cyklus výstav Taká bola Petržalka si môžu záujemcovia pozrieť ešte do konca mesiaca v pobočke Miestnej knižnice na Prokofievovej ulici v Petržalke. Mestskú časť v nej predstavujú v rokoch 1973 – 1989 a zameriavajú ju na život nových Petržalčanov a formovanie novej lokálnej komunity. Výstava prináša spomienky na susedské vzťahy, spoločné brigády, trávenie voľného času, kultúry a športový život i ďalšie zaujímavosti zo života na sídlisku.

Prvú časť výstavy Taká bola Petržalka si záujemcovia môžu pozrieť na pobočke Turnianska 10. Na tomto mieste sa dozvedia, ako začali stavať sídlisko i mosty cez Dunaj, k dispozícii sú informácie o Sade Janka Kráľa aj o priemyselnej zóne. Aj v tejto pobočke trvá výstava do konca mája.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk