Da Vinciho zabudnutý hudobný nástroj ožije na Dňoch starej hudby

Zochova maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Zabudnutý hudobný nástroj geniálneho renesančného talianskeho umelca, vynálezcu a architekta Leonarda da Vinciho oživí festival Dni starej hudby. Nástroj viola organista, ktorý spája hru na sláčikovom a klávesovom nástroji, vytvoril poľský skladateľ a klavirista Slawomir Zubrzycki na základe nákresu Leonarda da Vinciho a žne s ním úspechy nielen v Európe, ale aj v zámorí.

V Bratislave zaznie v piatok 8. júna o 19. hodine na koncerte Forum instrumentorum vo Dvorane VŠMU na Zochovej ulici 1, v budove tzv. Starého rozhlasu. Nástroj si 10. júna vypočuje aj publikum koncertu v žilinskej Novej synagóge. V poradí 23. ročník medzinárodného festivalu organizuje v hlavnom meste Hudobné centrum v spolupráci s Centrom starej hudby, koná sa od 27. mája do nedele 10. júna.

Záverečný koncert Dní starej hudby zaznie v Bratislave v nedeľu 10. júna o 19. hodine v Klariskách. Taliansku hudbu 17. storočia na ňom predstaví v súčasnosti jeden z najvýznamnejších talianskych súborov starej hudby La Venexiana Okrem madrigalového repertoáru sa preslávil tiež naštudovaním a nahrávkami opier Claudia Monteverdiho a Francesca Cavalliho. Súbor v komornej zostave uvedie virtuózne duchovné diela talianskych majstrov raného baroka.

Vstupenky na koncerty sa dajú kúpiť cez internet a v mieste konania koncertov, vždy hodinu pred ich začiatkom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk