Dajte si pozor na podvodníkov, polícia upozorňuje na ich výskyt

obchod, pekáreň, muž
ilustračné: pixabay.com

Bratislavská polícia upozorňuje občanov na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za verejného činiteľa a preukazujú sa falošnými služobnými dokladmi.

Ako informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Lucia Mihalíková, v posledných mesiacoch evidujú prípady, keď sa podvodník vydával za pracovníka úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Pod zámienkou kontroly rodinného prostredia alebo kontroly zamestnávania u zamestnávateľa sa pokúšal dostať do obydlia alebo do firmy.

Podvodník sa preukazuje falošným služobným preukazom. Zároveň polícia prosí občanov, ktorí vedia o podobných prípadoch, aby to oznámili polícii.

Ako uviedla Mihalíková, v prípade, že sa dostane do bytu či domu, môže využiť chvíľkovú nepozornosť alebo moment prekvapenia na krádež osobných vecí, cenností či hotovosti.

Preto polícia upozorňuje občanov, aby boli pri kontakte s neznámymi ostražití a pripomína, že pracovník úradu práce sa musí preukázať preukazom štátneho zamestnanca, na ktorom je uvedené meno, fotografia, osobné číslo zamestnanca, podpis a pečiatka vedúceho služobného úradu.

Pri podozrení možno pracovníka požiadať, aby ukázal aj iný doklad totožnosti. Podľa polície občan spravidla vie o príchode pracovníka štátnej správy vopred.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk