Dajte si pozor na tento jedálenský stôl, bratislavská IKEA ho sťahuje z predaja, toto je dôvod

Biely stol.jpeg
ilustračné: pexels.com

Slovenská obchodná inšpekcia uverejnila na svojej webovej stránke oznam od spoločnosti IKEA Bratislava, ten sa týka rozkladacieho jedálenského stola.

Ako uviedla Slovenská obchodná inšpekcia, spoločnosť IKEA upozornila občanov, respektíve spotrebiteľov na nebezpečný výrobok, ktorý IKEA ponúkala a predávala vo svojej predajni. SOI v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľov tento oznam zverejnila na svojej webovej stránke.

Spoločnosť IKEA sťahuje z predaja rozkladací jedálenský stôl, ktorý sa predával pod názvom GLIVARP. Stôl mal dĺžky 75/115 centimetrov. Označenie výrobku je nasledovné – art. nr: 203-347-00, 503-347-08, krajina pôvodu: Rumunsko.

Ikea_stol_glivarp1.jpg
zdroj foto: https://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Upozornenia/oznamenie-spolocnosti-ikea-bratislava-s-r-o-1-1.soi

Dôvod, prečo ho spoločnosť IKEA sťahuje z predaja, je nebezpečenstvo v dôsledku vypadnutia prídavnej dosky. Ako sa píše v ozname, samotní zákazníci informovali spoločnosť IKEA o prípadoch, kedy sa prídavná doska rozkladacieho stola GLIVARP uvoľnila z vodiacich líšt a vypadla.

V dôsledku tohto nedostatku ponúkaného výrobku vyzýva IKEA všetkých zákazníkov, ktorí si tento biely jedálenský stôl s matným sklom zakúpili, respektíve ho vlastnia, aby ho priniesli späť do obchodného domu IKEA.

Ikea_stol_glivarp2.jpg
zdroj foto: https://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Upozornenia/oznamenie-spolocnosti-ikea-bratislava-s-r-o-1-1.soi

Podľa slov spoločnosti dostanú zákazníci ako náhradu podobný výrobok alebo im bude v plnej výške vrátená kúpna cena. Ako dodala IKEA na záver, doklad o kúpe nie je potrebný a zákazníkom sa zároveň ospravedlňuje za vzniknuté nepríjemnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk