Ďalšia nová zeleň pribudla tento raz v okolí ČOV vo Vrakuni

Zelen stromceky cisticka odpadovych vod vrakuna.jpg

Vo Vrakuni pribudli nové jelše a hraby, ktoré sú v tomto biotope pôvodným druhom drevín.

Pri čistiarni odpadových vôd (ČOV) v bratislavskej Vrakuni pribudla nová zeleň. „Hlavné mesto Bratislava vysadilo v najväčšej ČOV na Slovensku ďalších trinásť stromov v rámci svojej iniciatívy 10 000 stromov,“ uviedol hovorca Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Peter Podstupka.

Vo Vrakuni pribudli nové jelše a hraby, ktoré sú v tomto biotope pôvodným druhom drevín. Ide o ďalší zo spôsobov, akým sa k iniciatíve môžu pridať firmy alebo organizácie v prípade, ak majú voľné pozemky vhodné na výsadbu stromov a chcú pomôcť k udržateľnému životnému prostrediu.

BVS tento projekt podporuje dlhodobo a po tom, ako sme na jeseň finančne podporili vysadenie drevín v mestských častiach Bratislavy, sme v tomto kole projektu poskytli priestory, kde budú môcť ďalšie nové stromy rásť,“ skonštatoval generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Zapojenie do projektu 10 000 stromov je z pohľadu BVS ďalším príspevkom k manažmentu udržania vody v krajine.

Aj keď vodné zdroje v okolí Dunaja sú pre tento región dostatočné, sadenie stromov a ďalšej zelene pomáha udržať vodu v prírode, odľahčiť kanalizačné systémy v čase dažďov a celkovo zlepšiť klímu,“ doplnil hovorca BVS.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk