Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rucne zametanie letna udrzba ciest ark.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: www.ark-ts.sk
15. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ďalšia pokuta pre Bratislavu: 38-tisíc eur musí zaplatiť mesto za pochybenia pri verejnom obstarávaní letnej údržby

Bratislava musí zaplatiť pokutu 83 575,74 eura za pochybenia pri verejnom obstarávaní na zabezpečenie starostlivosti o zeleň.

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zistil, že bývalé vedenie magistrátu uzatvorilo v apríli 2018 zmluvu za viac ako 1,6 milióna eur pomocou priameho rokovacieho konania, čím bol porušený zákon. Rovnaký problém hlavné mesto riešilo aj nedávno v súvislosti s obstarávaním zimnej údržby v Bratislave. Magistrát sa rozhodol rešpektovať zistenia ÚVO a v súlade so zákonom uhradí pokutu zníženú o 50 percent, teda vo výške 41 787,87 eur. V tlačovej správe o tom informuje magistrát hlavného mesta.

Ide o druhú pokutu pre Bratislavu pre pochybenia pri verejnom obstarávaní za predchádzajúceho vedenia mesta. Tak, ako v prípade zimnej údržby, aj tu použito priame rokovacie konanie. Mesto odôvodňovalo použitie tohto postupu časovou tiesňou, keďže riadne verejné obstarávanie nebolo v tom čase ukončené a bolo potrebné zabezpečiť starostlivosť o zeleň.

Zabezpečenie údržby zelene je zákonnou povinnosťou hlavného mesta. Všetky úkony smerujúce k splneniu tejto povinnosti boli realizované odbornými útvarmi magistrátu v zmysle príslušných právnych predpisov. Primátor do procesu verejného obstarávania nezasahuje. Vedenie mesta má zákonnú povinnosť brániť záujmy Bratislavy všetkými dostupnými zákonnými prostriedkami, inak mestu vznikajú úplne zbytočné náklady,“ uviedol bývalý bratislavský primátor Ivo Nesrovnal. Dôvody, ktoré uviedlo mesto, nie sú ale podľa ÚVO dostatočné, aby magistrát mohol mimoriadne použiť priame rokovacie konanie.

Poskytovateľa komplexnej starostlivosti o zeleň má hlavné mesto momentálne zabezpečeného cez rámcovú dohodu, ktorá bola uzatvorená ako výsledok zadávania nadlimitnej zákazky v zmysle ustanovení zákona o verejnom obstarávaní.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X