Ďalšia výstavba v Petržalke: Na tomto mieste postavia novú bytovku a pribudnú parkovacie miesta

Topoľčianska ulica nový projekt
Foto: Bratislavadeň

Nová bytovka sa bude nachádzať na skok od jazera Veľký Draždiak. Developer sľubuje nový bezpečný chodník či novú stromovú alej.

V Bratislave sa za posledné roky roztrhlo vrece s výstavbou nových projektov. Vyrastajú v rôznych lokalitách a výnimkou nie je ani Petržalka, ktorá je najväčšou mestskou časťou. Nový projekt pribudne na Topoľčianskej ulici.

Nepohodlie pre obyvateľov

Na trávniku osadili informačnú tabuľu, ktorá hovorí v skratke o novom projekte. „Radi by sme vás informovali o pozitívnych zmenách,“ stojí v úvode. Spoločnosť pripravuje výstavbu v spolupráci s bratislavským magistrátom.

Rekonštrukcia so sebou prinesie dočasné nepohodlie pre obyvateľov, developer však sľubuje zlepšenie dopravnej situácie. Práce začínajú už v máji a potrvajú do augusta 2023. Investícia bude stáť 500-tisíc eur.

Topoľčianska ulica nový projekt
Informačná tabuľa o novom projekte. Foto: Bratislavadeň

Viac parkovacích miest

Na webe sa uvádza, že lokalita jazera Veľký Draždiak prinesie novým majiteľom bytov príjemné prostredie s bohatou zeleňou, kvalitnú občiansku vybavenosť či výbornú dostupnosť do centra mesta.

V Petržalke je problém s parkovaním, no projekt myslí aj na vodičov a prinesie nové parkovacie miesta v podzemnej garáži i v okolitom teréne. Existujúca zeleň by mala zostať zachovaná v pôvodnom rozsahu a vysadí sa dokonca nová stromová alej. Zachová sa plocha bývalého trhoviska.

Topoľčianska ulica nový projekt
Vizuál bytovky na Topoľčianskej. Foto: topolcianska.sk

Aktuálny stav prác

Boli sme sa na mieste pozrieť, v akom stave sú práce. Plocha je zabezpečená plotom a v strede trávnika sa zatiaľ nachádza hlboká jama.

Topoľčianska ulica nový projekt
V strede sídliska je jama. Foto: Bratislavadeň

„Radšej tam mohli nechať parkovisko a trávnik,“ skonštatovala obyvateľka, ktorá prechádzala okolo. Podobný názor mal aj starší pán vystupujúci z jedného zo zaparkovaných áut vedľa plota: „Okolie tejto ulice je zastavané, ako už skoro všetko. Kedy vybudujú nový park, kde by sme mohli tráviť čas? S parkovaním to tu nie je žiadna výhra.“

Topoľčianska ulica nový projekt
V strede sídliska je jama. Foto: Bratislavadeň

Aký názor máte vy na ďalšiu výstavbu v Petržalke? Dajte nám vedieť v komentároch na Facebooku.

Topoľčianska ulica nový projekt
V strede sídliska je jama. Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk