Ďalšie verejné priestory sa menia na Živé miesta, zanedbané plochy sa stanú miestom oddychu

Kolaz bratislava zive namestia legionarska kazanska dunajska rekonstrukcia.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Tentokrát ide o priestory na Legionárskej a Dunajskej ulici v Starom Meste a Kazanskej ulici vo Vrakuni.

Bratislava začína s prácami na revitalizácii ďalších verejných priestorov v rámci programu Živé miesta. Ako informuje na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo, tentokrát ide o priestory na Legionárskej a Dunajskej ulici v Starom Meste a Kazanskej ulici vo Vrakuni.

Na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej ulice menia zanedbanú verejnú plochu, ktorou denne prechádza množstvo ľudí k zdravotnému stredisku, na nový verejný priestor s pobytovou funkciou, zeleňou, atypickým mobiliárom a priestorom na občasné trhy.

Živý zelený priestor

Na Legionárskej sme začali práce na revitalizácii parčíka, vďaka čomu sa toto miesto zmení na príjemný a hlavne živý zelený priestor, kde si radi zašportujeme, či len tak posedíme v tieni rozkvitnutých sakúr,“ napísal Vallo.

K už vysadeným sakurám pribudne ďalšia zeleň a vytvoria komplexné vodozádržné opatrenia, ktoré budú využívať dažďovú vodu zo striech priľahlého internátu.

Ako dodal, pribudnú tu tiež lavičky, osvetlenie, odpadkové koše, cyklostojany, vodopriepustné chodníčky z prírodných materiálov a predpolie sochy Sama Chalupku dostane reprezentatívnejšiu podobu.

Exteriérové športoviská

Novinkou bude aj multifunkčné ihrisko, ktorým reagujeme na nedostatok exteriérových športovísk v okolí,“ poznamenal primátor. Zmenou bude aj to, že voľný výbeh pre psy po novom nebude v celom parku, ale vo vyhradenom priestore. Predpokladané dokončenie prác je v prvom kvartáli budúceho roka.

Práce sa začínajú aj v Parku na Dunajskej, niekdajšej Vešeléniho záhrade. „Bude to tu pestrejšie a hravejšie – doplníme trvalkové záhony, ktoré zlepšia vsakovanie vody a podporia pestrejší biotop, pribudne tu 954 metrov štvorcových kríkov, zvlníme terén v kombinácii s detskou vodnou hrou, pribudnú dopadové plochy na bezpečné hranie a tiež nové osvetlenie,“ vymenoval primátor.

Projekty vznikajú vďaka Metropolitnému inštitútu Bratislavy v rámci programu obnovy verejných priestorov Živé miesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk