Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nechty.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
fithacker.ru
reklama:
reklama:
reklama:
22. augusta 2017 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA

10 skorých príznakov problémov s pečeňou, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať

Neprehliadajte volanie o pomoc tohto dôležitého ľudského orgánu.

Ľudská pečeň je nepostrádateľný orgán tela, nevyhnutný pre zdravý život. Jeho hlavnou funkciou je rozklad živín z potravy, ktorú jeme, a pomoc pri trávení. Vykonáva mnoho funkcií, preto dávajte pozor na jej zdravie. Tu sú príznaky poškodenia pečene, ktoré treba brať vážne.

Prejavy problémov s pečeňou

Zmeny na koži a nechtoch

Jedným z viditeľných príznakov poškodenia pečene je zafarbenie kože. Ak vaša pokožka začne blednúť alebo je nažltnutá a nechty sú žlté, vaša pečeň nefunguje dobre a potrebuje pomoc. Nové žlté tóny pleti sú spôsobené tým, že pečeň neodstraňuje toxíny, čo vedie k nahromadeniu bilirubínu pod kožou. Niektoré problémy s nechtami, ako sú bledé nechty, biele nechty, sú tiež spojené s problémami pečene.

Bolesti brucha

Pečeň sa nachádza v blízkosti hrudníka. Keď sa začne zhoršovať zdravie pečene, spôsobuje to bolesť v dolnej časti brucha a rebier.

Časté nadúvanie

reklama:

Ak často trpíte tvorbou plynu sprevádzanou tlakom stolice, znamená to, že pečeň nemôže vylučovať tráviace šťavy, ktoré sú nevyhnutné pre rozpad potravín. To tiež znamená, že tráviaci systém je ovplyvnený problémami pečene.

Únava

Keď pečeň rozkladá potraviny, uvoľňuje energiu používanú pri vykonávaní každodenných úloh. Konštantná únava je príznakom nedostatku energie, čo môže naznačovať, že pečeň nie je schopná riadne vykonávať svoju prácu.

Zmeny v moči

Keď sa naša pečeň začne poškodzovať, farba moču sa mení na tmavšie varianty žltej farby. Môže sa zafarbiť dokonca až na krvavo. Táto zmena farby je spojená mnohokrát s dehydratáciou. Ak však spotrebujete dostatok tekutín, znamená to slabé zdravie pečene.

Svrbenie kože

reklama:

Indikátorom problémov pečene spojených s pokožkou je svrbenie. Ak nájdete svrbiace oblasti pokožky, ktoré sa neustále zhoršujú, je to známka problémov s pečeňou.

Nevoľnosť a pálenie záhy

Poruchy trávenia, ako je dyspepsia a reflux kyseliny, sú príznakmi poškodenia pečene. Ak sa problémy s trávením nezlepšia po pozitívnej zmene stravy, vaša pečeň má problémy. V závažných prípadoch môže viesť aj k zvracaniu.

Veľká strata hmotnosti

Náhla a bezdôvodná strata hmotnosti býva považovaná za ďalší znak poškodenia pečene. Keď tento orgán nepracuje správne, strácame tiež chuť do jedla.

Zavodňovanie

reklama:

Hromadenie tekutín v rôznych častiach tela, najmä v nohách, je známkou poruchy pečene. Tento stav je známy ako edém a vyzerá ako nádor. Opuch sa objavuje najčastejšie na členkoch, rukách, stehnách a lýtkach. Ak opatrne stlačíte prst na opuchnutom mieste, odtlačok zostane na niekoľko sekúnd viditeľný.

Zmeny stolice

Zmeny stolice môžu tiež naznačovať problémy s pečeňou. Ak pozorujete stopy krvi, zavolajte svojho lekára. Ďalšie príznaky poškodenia pečene spojené so stolicou môžu zahŕňať opakovanú zápchu alebo syndróm dráždivého čreva.

www.fithacker.ru

reklama:

Odporúčané

K téme

Puchnú vám ruky alebo nohy? Môže za to týchto 5 prekvapivých príčin Ponorte prsty do studenej vody po dobu 30 sekúnd a uvidíte, či ste zdraví

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.