10 vecí, ktoré ste určite nevedeli o ženskom poprsí

Prsia, podprsenka, kráska, beauty

Ženská pýcha, ktorá najviac láka mužské pohľady. Vedeli ste o nej toto?

Najväčšie prirodzené prsia 
Najvacsie prsia.jpg

– má Annie Hawkins z USA. Jej pozoruhodný dekolt začal rásť u v deviatich rokoch a dnes nosí podprsenku veľkosti  52I. Obvod pŕs dosahuje  úctyhodných 177,8 cm.

Organizácia bojujúca za obnažené prsia
A96989_boob2.jpg

GoTopless.org je americká organizácia, ktorá tvrdí, že ženy majú rovnaké ústavné právo mať holý hrudník na verejných miestach ako muži.

Ľavý prsník je zvyčajne väčší

A96989_a609_6 different sizes.jpg

Myslíte si, že vaše prsia sú rovnako veľké? Vraj to nie je pravda. Ľavý prsník je zvyčajne väčší ako ten na pravej strane. Avšak, často je rozdiel tak malý, že si to nikdy nevšimnete.

Prvé, čo si na ženách ľudia všimnú, sú ich prsia

podprsenka, prsia, dvaja, láska, pár, spodná bielizeň, kráska, dekolt
Thinkstock

Žiadna novinka. Výskum uskutočnený na Victoria University of Wellington, ukázal, že prsia sú často prvá vec, ktorú si ľudia všimnú na žene, a na dlhšiu dobu ako je to v prípade iných častí tela.

Prsia mužom predlžujú život 🙂 vraj

A96989_a609_8 man starr.jpg

Istá štúdia uviedla, že pohľad na ženské poprsie aspoň pár minút denne môže zlepšiť mužom ich zdravie a pridať štyri až päť rokov života.

Aj muži môžu kojiť!

A96989_a609_12 breastfeeding.jpg

Je to mimoriadne vzácny jav, ale stáva sa to. Aj muži majú mliečne žľazy rovnako ako ženy, a preto majú schopnosť produkovať mlieko. Napríklad v prípade hormonálnej liečby chorôb, ako je rakovina.

Anglicko je krajinou s najväčšími prsiami v Európe

ThinkstockPhotos 515433422
Thinkstock

Tvrdí to prieskum veľkosti podprseniek, ktorý zistil, že britské ženy majú najväčšie prsia v Európe. Viac ako polovica žien v tejto krajine nosí D pohár. Dánsko skončilo na druhom mieste, zatiaľ čo Holandsko na treťom. Na druhej strane, talianske ženy mali najmenšie prsia, kde 68 percent má veľkosť B.

Priemerný prsník váži asi pol kila

A96989_a609_1 balanza.jpg

Priemerná váha jednej vašej pýchy je približne 0,5 kg. To je asi  4-5% z celkového telesného tuku a tým aj 1% z celkovej telesnej hmotnosti priemernej ženy.

Zväčšovanie prsníkov môže viesť k samovražde

A96989_a609_11 suicide.jpg

Ženy, ktoré dostali prsné implantáty, majú trikrát väčšiu pravdepodobnosť, že spáchajú samovraždu. Toto riziko sa časom zvyšuje. Aká je príčina? Vzhľadom k tomu, že štúdia vykonaná v auguste roku 2007 Annals of Plastic Surgery nepotvrdila toxicitu implantovaných silikónov a tým súvislosť so samovraždami a nedokázala to ani žiadna iná štúdia, dôvod spočíva pravdepodobne v niečom inom. Možno je za tým fakt, že prsia si dávajú zväčšiť väčšinou ženy, ktoré majú istý psychiatrický problém, a ten ich predurčuje k samovražde.

Aj silikóny môžu zachrániť život

A96989_a609_12 bullet proof.jpg

Pozoruhodný prípad sa stal istej izraelskej žene, ktorej jej veľké prsia zachránili život. K incidentu došlo pri raketovom útoku Hizballáhu. Uvedená žena bola zranená libanonskou polovojenskou organizáciou do hrudníka. Črepinu však zachytil prsný implantát. Zatiaľ čo ona prežila, jej umelým prsiam sa to nepodarilo.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk