10 vecí, z ktorých má 90% mužov tajne strach, ale nikdy to nahlas nepriznajú

muž

Je dokonca možné, že muži môžu mať tajné obavy? Vyzerajú tak silno a rozhodne! „V žiadnom prípade!“ je to, čo by povedalo mnoho žien. To je ale len ďalší stereotyp, ktorý spoločnosť ukladá. My sme proti stereotypom, a preto sa s vami dnes podelíme o 10 vecí, ktoré v skutočnosti znepokojujú väčšinu mužov.

1. Ako vyzerá ich telo

Od veľmi mladého veku sa ženy učia, že ich telo by malo byť ideálne po celú dobu. Myslia si, že by mali na sebe pracovať neustále a riadiť sa diétou. Neexistujú žiadne také stereotypy o mužoch, ale to neznamená, že sa nestarajú o svoju fyzickú podobu a neporovnávajú sa s dobre vyzerajúcimi mužmi v časopisoch. Inak prečo by muži trávili toľko času v posilňovni? Ich najhorší strach je, že sa niekto zmienil o ich pivnom bruchu.

2. Peniaze

Peniaze sú jedným z najobľúbenejších dôvodov, prečo sa muži obávajú. Oni sú vychovávaní ako budúci živitelia rodiny. Dokonca muž, ktorý nemá priateľku si rovnako robí starosti o finančnú situáciu, pretože si myslí, že najdôležitejšou vecou vo vzťahu sú peniaze. Avšak starostlivosť a pozornosť je pre ženy spravidla oveľa dôležitejšia.

3. Výška

Ako sa môže človek domnievať, že jeden z hlavných rysov „ideálneho človeka“ je jeho výška? Ak sa ženy starajú o výšku menej, potom by chlapi, ktorí nie sú tak vysokí, mali väčšiu šancu. Na veľkosti predsa nezáleží, pokiaľ nejde o veľkosť srdca.

4. Ostatní muži môžu byť hrozbou

Mužská žiarlivosť nie je zvyčajne tak zrejmá ako ženská, však ubližuje ich sebavedomiu rovnako. Váš partner by nemal mať žiadne známky obáv, keď mu poviete o kolegovi s krásnym zmyslom pre humor. Ale mali by ste to vedieť: veľa sa boja a porovnávajú sa s potenciálnym konkurentom. Ak chcete vyhladiť jeho strach, mali by ste sa s ním úprimne porozprávať a vysvetliť, že neexistuje absolútne žiadna hrozba.

5. Málo skúseností vo vzťahoch

Obraz mužného muža je najhoršia nočná mora každého človeka, pretože sa snažia vyzerať ako skúsení milovníci a klamať o počte bývalých priateliek, ktoré mal. Podpora a čestnosť vo všetkých veciach vo vašom vzťahu vám pomôže cítiť sa viac sebaistými.

6. Ochlpenie

Ochlpenie na tele a na hlave je pre mužov vždy problém. Trochu ochlpenia na tele – čo keď nevyzerám dosť drsne? Príliš veľa ochlpenia – je to príliš desivé, alebo príliš chaotické? A byť holohlavý je často najhoršia vec, ktorá sa môže mužovi stať.

7. Diéta

„Držím diétu.“ Muži počujú tieto slová od žien veľmi často. Ale ak sa človek zmieni o strave, môže to znieť trochu divne. Muži sa však tiež starajú o svoje telo a o potraviny, ktoré jedia. Každý chce byť zdravý a v dobrej kondícii. Len o tom hovoria menej často.

8. Ich vzťah s priateľkou

Koľko článkov bolo napísaných  v dámskych časopisoch o záchrane vzťahov? Ak však začnú ľudia diskutovať o tom, ženy si možno budú myslieť, že je to zvláštne. Samozrejme, že muži sú „drsní“, takže sa nestarajú o malé veci, ako sú vzťahy, že? Ale muži tiež chcú, aby všetko bolo v poriadku, takže ich nechajte robiť si starosti.

9. Koľko partnerov už partnerka mala

Pokiaľ má žena viac partnerov než muž, s ktorým sú vo vzťahu, potom bude musieť muž s nimi súťažiť. Okrem toho by sa váš partner mohol tiež obávať, že bude menej skúsený než vy. Najdôležitejšou vecou je vysvetliť mu, že minulosť je v minulosť a že sa nemusia ničoho báť.

10. Otvorený prejav emócií

„Neplač, si  muž!“ To je to, čo muži počujú  ako deti. Ich rodičia chcú, aby boli silní a mohli chrániť svoje rodiny, ale myslíme si, že to nie je tak dobrý nápad. Muži sa potom boja vyzerať slabo, prejavovať svoje pravé emócie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk