12 prejavov skutočnej lásky, poznáte ich?

Bozk, láska, dvaja, partneri, pár, zamilovaní

Nájsť pravú lásku nie je vôbec jednoduché. Formuje sa postupne v priebehu niekoľkých rokov, čím sa výrazne odlišuje od prejavov obyčajnej zamilovanosti. Prežívate ju aj vy? Prinášame vám niekoľko prejavov, ktoré vás v tom môžu utvrdiť.

Láska na prvý pohľad nie je nič iné ako poblúznenie. Ako ju teda rozoznať od pravej lásky? Pri láske na prvý pohľad ide o silný nárast romantických a sexuálnych emócií, ktoré majú pomerne krátke trvanie, zatiaľ čo pravá láska sa formuje postupne a pomaly.

Je to druh náklonnosti len k jednej osobe, pri ktorej sa mení aj naše správanie. Ozajstná láska prekračuje typické ľudské konanie a robí z vás lepšieho človeka.

Pravá láska musí dlho kvitnúť. To, čo zažívame v prvých dvoch rokoch vzťahu, je len poblúznenie a sexuálna príťažlivosť. Vzhľadom k tomu, výbuchy zamilovanosti začnú slabnúť s príchodom prvých nedorozumení. A v tomto bode mnoho partnerstiev končí kvôli nekompatibilite.

Ak ste vo vzťahu, v ktorom ste si obaja porozumeli a cítite sa navzájom kompatibilne a čo je najdôležitejšie, milujete sa navzájom, je tu šanca, že ste spoznali pravú lásku.

Postupnými skúsenosťami či sklamaním v láske sa ľudia delia do dvoch skupín. Tí, ktorí veria v skutočnú romantickú lásku a na tých, ktorým toto slovo nič nehovorí. Druhy vzťahov, ktoré ste mali vo vašom živote môžu hrať veľkú úlohu v očakávaní naozajstnej lásky.

Pravá láska je láska vo svojej najčistejšej podobe, zatiaľ čo romantická láska potrebuje sexuálnu príťažlivosť, aby mohol zostať vzťah nažive.

Ak ste vo vzťahu a chcete vedieť, či ste sa stretli s najčistejšou formou lásky, prečítajte si týchto 12 znamení pravej lásky a zistite, či je tomu tak.

1, Dávať a brať v láske. Dávate úprimne a nezištne do svojho vzťahu zo seba všetko bez očakávaní, že sa vám to vráti späť? No aj tak vám opätovne všetko vracia s láskou.

2. Čisté šťastie. Už len pohľad na vášho partnera vám vyčarí úsmev na tvári a naplní vás šťastím, dokonca, aj keď máte ťažký deň, pri ňom zabúdate na všetko.

3. Bolesť a hnev. Môžete byť nahnevaná na svojho partnera, no máte ho príliš rada na to, aby ste sa hnevali dlho. Rovnako aj tichá domácnosť vás ničí, a preto sa snažíte čím skôr zmieriť.

4. Obete. Vo vzťahu robíte automaticky obete pre šťastie a pohodu svojho partnera.

5. Snaha. Snažíte sa neustále zlepšovať váš vzťah a robíte radosť svojmu partnerovi, aby sa cítil milovaný a špeciálny.

6. Nedokážete ubližovať. Pokiaľ svojho partnera naozaj milujete, ani si neviete predstaviť, že by ste mu ublížili citovo alebo fyzicky.

7. Úprimnosť. Keď sľúbite niečo svojmu partnerovi, vždy aj svoje slovo dodržíte. Dokonca aj vtedy, keď váš partner nemôže zistiť, či klamete. Keď narazíte na pravú lásku, vaše morálne svedomie sa stáva veľmi silné pri tomto človeku.

8. V dokonalom vzťahu je dobré mať svoj vlastný priestor pre rast ako jednotlivec. Ale zároveň, ak naozaj milujete svojho partnera, mali by ste ho vidieť ako súčasť svojho života a všetkých vašich životných plánov.

9. Môžete spolu všetko zdieľať. Delíte sa o svoje radosti, ale aj starosti. Viete, že sa môžete na svojho partnera vo všetkom spoľahnúť, a že vám vždy podá pomocnú ruku.

10. Žiarlivosť. Pokiaľ svojho partnera milujete, dôverujete mu a nikdy na neho nežiarlite. Prajete mu úspech a tešíte sa s ním.

11. Utrpenie. Ste ochotná trpieť, len aby bol on šťastný.

12. Perspektíva. Čokoľvek čo robíte, myslíte vždy aj na svojho partnera. Je súčasťou vášho života a vašich plánov. Je u vás na prvom mieste a beriete vždy ohľad aj na záujmy a potreby vášho partnera.

Zažívate skutočnú lásku?

Ak ste vo vzťahu a tieto znamenia vo vašom partnerstve nevidíte, netrápte sa. Možno váš vzťah ešte nedosiahol stav emočnej zrelosti, ktorá prekonáva fyzickú príťažlivosť, alebo fázu zamilovanosti.

Ak ste obaja spokojní vo vzťahu, nesnažte sa niečo na ňom meniť. Niekedy nesebecká láska potrebuje čas na uskutočnenie. Je to len otázka času, než sa romantický vzťah zmení na skutočnú lásku!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk