12 tajomstiev vynikajúceho štýlu vojvodkyne z Cambridge

Vojvodkyna kate.jpg

Manželku britského princa Williama považujú mnohí za ikonu štýlu. Prezradíme vám zopár trikov, vďaka ktorým zažiarite aj vy.

Ak sa chcete naučiť tajomstvo elegancie vojvodkyne Catherine, tu je jej niekoľko tipov.

Vytvorte dokonalý účes

Elegantný strih, bezchybný kaderník a jemný make-up sú základom každého štýlového vzhľadu. Vojvodkyňa dáva prednosť buď rozpusteným vlasom, alebo klasickým účesom. Všimnite si, že vo vlasoch nie sú nikdy viditeľné žiadne sponky alebo štipce.

Prirodzená elegancia

Vojvodkyna kate 1.jpg
https://files.brightside.me/files/news/part_37/372910/15828110-7447110-6-0-1503658489-1503658502-650-1-1503658502-650-afd1d66d9b-1504507138.jpg

Catherine je elegantná a neuveriteľne prirodzená. Má krásny úsmev, ladné pohyby a presné gestá bez jediného stresu, blahosklonnosti alebo arogancie. Preto si podmanila srdcia britských občanov a milióny ďalších ľudí po celom svete.

Sedieť v kráľovskom štýle je čisté umenie

Vojvodkyna kate 2 1.jpg

Existujú iba 2 spôsoby, ako môžete sedieť ako dáma. Prvá cesta sa nazýva „vojvodkyňa Slant“ a druhá je „Cambridge Cross“.

Keď sedíte podľa prvého spôsobu, je potrebné vystrieť chrbát, bradu hore a kolená a členky spolu s nohami na stranu. Ruky musia byť umiestnené na kolenách, dlaň v dlani. Podľa druhého spôsobu by ste mali držať kolená a členky prekrížené, s oboma pätami na zemi . Táto póza má predlžujúci účinok na nohy. V oboch pózach by mal byť chrbát úplne rovný a nemal by sa dotýkať zadnej časti kresla.

Stravovanie v kráľovskom štýle

Vojvodkyna.jpg

Vojvodkyňa si odoberie príborom len malý kúsok jedla. Je to preto, aby ste predišli situácii, keď musíte povedať spoločníkovi: „Dovoľte mi dokončiť žuvanie a potom odpoviem.“

Pohár s vínom treba držať za jeho stopku

Vojvodkyna 1.jpg

Sklenený pohár má byť naplnený vínom iba po jeho najširšiu časť. A treba ho držať za stopku, aby sa predišlo zahrievaniu tekutiny, či zamasteniu pohára. A ak nosíte rúž, pokúste sa dotknúť skla iba na jednom mieste, aby ste sa vyhli „odtlačku po rúži“ po celom okraji pohára. 

Nezabudnite na klobúky

Vojvodkyna kate4.jpg

Jednou z hlavných čŕt šatníka vojvodkyne je klobúk. Nosenie tohto doplnku vám pomôže vyzerať elegantne a sofistikovane. Klobúky vedia správne okoreniť váš každodenný štýl, aj keď nie ste členom kráľovskej rodiny.

Dôraz na pás spôsobuje, že postava vyzerá viac žensky

Vojvodkyna catherine.jpg

Vojvodkyňa vždy zdôrazňuje svoj pás opaskom (s výnimkou obdobia, keď bola tehotná), alebo si vyberá šaty, ktoré zvýrazňujú jej ženskú postavu.

Elegantný kabát je základným prvkom šatníka dámy

Vojvodkyna kate 5.jpg

Rôzne kabáty pre všetky obdobia, vrátane leta, je charakteristickým prvkom štýlu vojvodkyne z Cambridge. Vďaka nim dokáže vytvoriť dokonalý vzhľad a eleganciu.

Pokiaľ ide o štýl, tehotenstvo nie je prekážkou

Vojvodkyna catherine 1.jpg

Kate bola dvakrát tehotná a aj počas tohto obdobia pokračovala v tom, aby sa stala stelesnením štýlu, dokazujúc, že „tehotenstvo“ a „štýl“ sa navzájom nevylučujú. Vojvodkyňa je príkladom, že všetky budúce mamy môžu byť štýlové a krásne počas celého trvania ich tehotenstva.

Kto povedal, že džínsy dámy nenosia?

Vojvodkyna catherine 3.jpg

Džínsy, blúzky alebo topy. Zda sa vám to nevhodné pre kráľovský štýl?  Vojvodkyňa dokáže vybrať neuveriteľne úžasné kombinácie jednoduchých šiat, aby vyzdvihla svoju štíhlu postavu. Nechajte sa inšpirovať. 

Krajkové šaty sú stelesnením ženskosti

Vojvodkyna kate 6.jpg

Tu nie je potrebný žiadny komentár. A vojvodkyňa len potvrdzuje túto skutočnosť.

Kabelka je príjemný spoločník – nemusíte riešiť, čo s rukami

Kate.jpg

Pravdepodobne ste si všimli, že vojvodkyňa často nosí malé listové kabelky. Najmä počas verejných podujatí nemusí riešiť, čo s rukami. Nikdy ju nedáva na stôl, na susednú stoličku a nikdy ju nedrží pod pazuchou.  Keď potrebuje potriasť rukou, preloží si ju do ľavej ruky.  A keď sedí, tak si ju len položí medzi svoj chrbát a zadnú časť kresla. Zabudnite, že si svoju kabelku dáte na podlahu alebo kolená. To je v tomto prípade tabu.

www.brightside.me

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk