3 D mezonite – Prirodzené omladenie tváre

Beauty, kráska, pleť, pokožka, žena,
Thinkstock

Najnovšia technológia miniinvazívneho liftingu pomocou špeciálnych nití si získava čoraz viac priaznivcov. Niet sa čo čudovať. Vďaka nej dokonale omladnete na dlhý čas.

Starnutie je prirodzený proces, ktorému sa nevyhne nikto z nás. Naša pleť s pribúdajúcimi rokmi prestáva byť pružnou a ochabuje, tvoria sa vrásky, ktoré prezrádzajú náš vek. Je to zapríčinené tým, že časom pokožka stráca kolagén, ktorý jej dodáva mladistvý vzhľad. Nová revolučná novinka v estetickej chirurgii 3 D mezonite využíva práve tento fakt a pleti pomocou špeciálnych biokompatibilných nití dodáva potrebný kolagén. „Ide o lifting tváre, ktorý vlastne ani liftingom nie je, pretože sa pokožka nenaťahuje nasilu, ale snaží sa naštartovať prirodzené omladnutie pleti prostredníctvom kolagénu. Princíp omladenia a skrášlenia teda spočíva v tom, že príroda si pomôže sama,“ hovorí hlavná lekárka Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia MUDr. Renáta Kučerová. „Do podkožného tkaniva sa napichne niť a okolo nej sa začne tvoriť kolagén, ktorý v tvári chýba. Táto látka spôsobí, že sa vaša pokožka krásne napne, vyhladí sa, vyzdvihnú sa jednotlivé kontúry a stratia sa aj jazvičky,“ dodáva.

Dokonalé vyhladenie nielen tváre, ale i krku či bruška

Okrem tváre sa mezonite dajú aplikovať aj na iné miesta na tele. „Dosť často sa využíva aj na vyhľadenie strií, či napnutie ochabnutej kože na rukách alebo na krku. Táto metóda je tiež ideálna pre relatívne štíhlych ľudí, ktorí majú poklesnuté brucho a nepotrebujú veľký chirurgický zákrok, ale iba spevnenie brušných partií,“ hovorí MUDr. Kučerová.

Prirodzený a dlhotrvajúci efekt

Pre svoj prirodzený a dokonalý efekt sa mezonite stávajú čoraz viac populárnejšími. Ako dlho nám omladenie vydrží? „Nejakú dobu trvá, kým sa kolagén začne v pokožke tvoriť. Približne 4 až 8 týždňov, ale účinok oproti najbežnejším formám omladenia ako napríklad botulotoxín, je omnoho dlhší. Mezonite vydržia individuálne 2 až 4 roky a potom sa môže zákrok opakovať,“ informuje hlavná lekárka Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia. Prostredníctvom tejto metódy sa dá vyhnúť veľkému chirurgickému zákroku a dosiahne sa čo najprirodzenejšie omladenie tváre. „Niekedy sa robí kombinácia botulotoxínu, kyseliny hyaluronovej a mezonití. Výsledok býva dokonalý, záleží však od skúseností lekára, ktorý zákroky realizuje,“ hovorí MUDr. Kučerová.
MUDr. Renáta Kučerová
arch. arch. MUDr. Renáta Kučerová

Bolesti sa nemusíte báť

Miesta vpichu ihiel sa znecitlivejú, takže pacient necíti bolesť. Keďže nejde o chirurgický zákrok, hneď v ten deň môžete isť do práce. Ak sa mezonite aplikujú v oblasti brucha, väčšina žien po zákroku udáva pocit svalovice a cítia sa podobne ako po intenzívnom cvičení,“ tvrdí odborníčka. Úkon trvá približne polhodinu. V prípade spevnenia bruška trochu dlhšie.

Po zákroku sa jeden dva dni neodporúča kúpať, ani sprchovať. Je to z dôvodu, aby sa do oblasti vpichov nedostala infekcia, ktorá by mohla spôsobiť zápaly na povrchu kože.

Pre koho sa mezonite neodporúčajú?

Ak chcete podstúpiť omladenie prostredníctvom mezonití, musíte byť, tak ako pri iných zákrokoch, zdraví. Nemali by ste mať žiadne zápaly, bakteriálne infekcie alebo herpesy. Mezonite sa nedoporučujú ani silným alergikom, či tehotným ženám, napriek tomu, že sa nepredpokladá žiadny účinok. „Úkon určite neodporúčam ľuďom, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi či onkologickým pacientom,“ hovorí MUDr. Kučerová. „ Inak je to relatívne bezpečná estetická chirurgia určená aj pre ľudí, ktorí sa boja veľkých zákrokov, ale napriek tomu túžia po prirodzene vyzerajúcom mladom vzhľade,“ dodáva na záver hlavná lekárka kliniky Centrum Kramáre Jednodňová chirurgia.

Viac informácii získate na www.centrumkramare.sk.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk