3 jednoduché spôsoby, ako dostať v posteli to, čo chcete

Sex
shutterstock

Ťažko sa vám hovorí o vašich túžbach v posteli? Tie správne slová vo vhodnom čase sú všetko, čo potrebujete na zažitie dokonalého sexu.

Ľudia sa často domnievajú, že sex je vždy spontánny a úžasne príjemný, ale žiaľ takto to nefunguje. Mnoho žien v partnerstve neustále predstiera orgazmus, ale na vlastnej koži ešte samé nepocítili, čo vyvrcholenie vlastne je. Boja sa rozprávať o svojich túžbach a o tom, čo im nevyhovuje.

Aby váš sexuálny život napredoval, je komunikácia priam nevyhnutná. Inak ho budeme vnímať ako povinnosť, zatiaľ čo by mal byť príjemným spestrením vzťahu. Ako teda dostať v posteli čo chceme, ak máme problém vyjadriť svoje potreby?

Základom je, aby ste sa vy sama utvrdila v tom, čo vás vzrušuje a po čom túžite. Každý jedinec má rôzne sexuálne fantázie či fetiše. Pokiaľ to neviete vy sama, ťažko to môže vedieť váš partner.

Keď máte jasno v tom, čo vás vzrušuje, je najlepším riešením byť úprimnou k svojmu partnerovi, aby vedel čoho potrebujete viac alebo či je niečo, čo treba v sexe úplne zmeniť.

Tu sú niektoré z najčastejších vecí, ktoré ľudia chcú zmeniť v ich sexuálnom živote, ale majú strach o tom diskutovať:

1. Chcete dlhšiu predohru

Predohra je úžasný spôsob, ako vytvoriť sexuálne napätie, dráždiť sa navzájom, a hrať sa so svojím partnerom. Ak chcete, aby vaša predohra bola dlhšia, môžete použiť univerzálnu metódu spätnej väzby: pochvala- kritika- pochvala. Chválenie partnera nabudí, no aby vašu predohru neukončil príliš rýchlo, povedzte mu, čo má zmeniť, aby vás to opäť vzrušovalo. Sama uvidíte jeho snahu uspokojiť vás.

Predohra je úžasnou súčasťou sexu, ale nemusí trvať vždy hodiny. Pokiaľ je ale pre vás dôležité, aby bola dlhšia, povedzte to svojmu partnerovi.

Tri spôsoby, ako zlepšiť sexuálnu komunikáciu

2. Potrebujete zmenu

Najmä v dlhodobom vzťahu sa stáva, že sa partneri začnú v posteli nudiť, lebo majú niekoľko rokov rovnaký druh sexu. Sexuálna rozmanitosť je dôležitá a môže premeniť zastaraný sexuálny život na niečo nové a úžasné.

Spoločne s partnerom si môžete vytvoriť zoznam všetkých miest, ktoré chcete mať sex. Premýšľate o detailoch, kde a ako by ste sa chceli milovať. Rovnako, ak sledujete sexuálne scény v televízii, môžete svojmu partnerovi povedať, čo sa vám páči a čo by ste chceli vyskúšať.

3. Ak chcete spomaliť

Pokiaľ chcete, aby v sexe spomalil, dajte mu to najavo. Najmä ženy potrebujú dlhší sex, aby dokázali dosiahnuť orgazmus. Skúste prevziať kontrolu nad sexom a sama určiť tempo, ktoré vám vyhovuje.

Prípadne povedzte svojmu partnerovi, že ste blízko k dosiahnutiu orgazmu a nech ešte chvíľu vydrží. Ak sa váš partner zaoberá vašimi potrebami, určite sa bude snažiť spomaliť, aby ste dosiahli vrchol.

Ženský orgazmus: Prečo ho nemôžete dosiahnuť?

Dostaňte v sexe to, čo chcete

Sex má byť vzrušujúci a má napĺňať obe strany. Preto sa necíťte previnilo, ak chcete niečo od svojho partnera.

Či už chcete byť priama, alebo viac diskrétna v tom, ako zmeniť svoj sexuálny život je to len na vás.

Ak ale svojmu partnerovi poviete, čo chcete zmeniť, no on to ignoruje, je pravdepodobné, že spávate s egoistom, ktorému viac záleží na vlastnom uspokojení ako na tom vašom.

Spontánny a príjemný sex si vyžaduje úsilie oboch strán. Ak naozaj chcete mať skvelý sex komunikujte spolu, alebo to partnerovi naznačte pomocou uvedených krokov. Jedine takýmto spôsobom dostanete viac toho, po čom v posteli túžite.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk