3 otázky pre Luciu Bílú: Chýbal mi kus obyčajného života

715b957f a296 49d4 b423 cdb33b193a0d.jpeg
Zdroj foto: Mimi Šramová

Ako relaxuje niekoľkonásobná česká slávica a ako zmenili jej život traja muži, ktorí v ňom momentálne figurujú? Dámska jazda zistila za vás.

Vo vašom živote momentálne figurujú traja muži, a to Filip, Radek a Kvido. Čo majú spoločné a v čom sú odlišní?

( smiech) Ja som si vždy priala mať psa. Tým, že to bolo komplikovanejšie a musela by som ho dma nechávať samého, tak som sa toho sna vzdala. Teraz som však šťastná, že Kvida môžem mať.   Pretože vďaka môjmu psíkovi sa u nás doma nehovorí len o mne a o mojej práci. Stále sa riešilo, čo si zoberiem na seba, kam pôjdem, kedy a čo budem jesť a podobne. A ten Kvído naraz tomu dal celkom iný rozmer. Keď napríklad prídem z koncertu, idem sa s ním von prejsť. A keď ideme do kina, tak premýšľame, či ešte ísť na večeru, lebo utekáme kvôli nemu domov. Keď ideme na dovolenku, tak cestujeme autom, a nie lietadlom, aby mohol ísť s nami. Čiže musíme myslieť aj naň. A baví ma to. Ten pes dá tomu životu úplne iný rozmer. Stále som bola buď na javisku, v aute atď. a chýbal mi kus obyčajného života. A čo sa týka môjho priateľa? Začala som byť smutná. A naraz je pri mne láskavý muž, ktorý ma rozmaznáva, čo želám každej žene na svete a zrazu je to všetko iné. Vidno to aj navonok. Teraz mi často niekto povie, že vyzerám odpočinutá. Som šťastná, a to by som priala každej žene.

Krása človeka vychádza naozaj z vnútra a vy vyzeráte skvele  a vyžaruje z vás pohoda. No zrejme to bude tým , že prežívate šťastné obdobie.

Určite a chvalabohu.  Kde bol doteraz? (smiech)

Navliekanie korálok a výroba ružencov  je vašim koníčkom. Je to určitá forma relaxu?

Áno. Keď robíte niečo rukami, tak si potom odpočinie hlava. A ja som znamenie Baran, tak potrebujem vidieť aj výsledok. Toto ma naučila mamička ešte kedysi veľmi dávno. Ona zase plietla svetre a čiapky deťom. Ja som zase háčkovala srdiečka, ktoré som potom predávala pre Konto Bariéry. Ale tie korálky… Som nimi posadnutá a robím to už tri roky. Ľuďom sa to navyše začalo páčiť a začala som to nosiť na svoje koncerty. A teraz sa mi bežne stane, že sa ma niekto spýta počas nákupov, alebo na benzínovej pumpe, či nemám náhodou pri sebe ruženec. No to väčšinou nemám. Lebo to má svoj poriadok. Musí k tomu byť škatuľka, certifikát, pretože naozaj chcem, aby všetci vedeli, že tie peniaze skutočne idú na dobrú vec.

Lucia bila.jpg
Zdroj foto: Patrik Ratajský

Okrem navliekania korálok a prechádzok so psíkom, ako ešte zvyknete relaxovať?

No ja si to bez tých korálok neviem ani predstaviť. Dokážem doma zabudnúť mobil, ale kliešte, ktoré na navliekanie potrebujem a samotné korálky, tie nezabudnem nikdy. Prvá cesta, keď prídem do Bratislavy, smeruje do korálkového sveta. ( smiech) Pani  majiteľka ma už pozná a stará sa o mňa. Niekedy mi otvorí aj v nedeľu. Aj dnes som si kúpila veľký balík a veľmi sa teším. Snažím sa využiť každú voľnú chvíľu na navliekanie korálok.

Zhovárala sa Miriam Šramová, text Milota Mezeiová, foto Patrik Ratajský, Miriam Šramová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk