3 polohy jógy pre úchvatný sex

Jóga, cvičiť, more, žena,
Thinkstock

Viete o tom, že tento prastarý spôsob cvičenia dokáže vo vašej posteli urobiť zázraky?

Ak cítite, že váš intímny život s partnerom už dlhší čas viazne, vyskúšajte spolu cvičiť jógu. Zdá sa vám to neuveriteľné, ale je to tak. Práve jóga môže mať pozitívny vplyv na váš sex, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Toto starodávne cvičenie nás učí dýchať a koncentrovať sa na činnosť, ktorú práve vykonávame. A to predstavuje v dnešnom rýchlom svete často problém. Počas milovania myslíme na tisíce vecí, ktoré nás ešte v ten deň čakajú alebo trápia a máme problém sústrediť sa na prežitie pôžitku z milovania.

Jóga tiež zlepšuje pružnosť a ohybnosť tela. Navyše pomáha pri bolestiach chrbta, ktoré nám môžu brániť vychutnať si naplno milovanie. Zlepšuje svalové napätie a posilňuje svaly panvového dna. Ktoré pozície sú teda najvhodnejšie, ak chcete opäť dodať iskru vášmu sexu?

Pozícia orla

Toto je vynikajúci spôsob, ako posilniť vnútornú stranu stehien a svaly panvového dna. Ako na to? Postavte sa rovno a chodidlá majte pri sebe. Pokrčte kolená a ľavú nohu obtočte okolo pravej tak, aby ste ju zachytili za lýtko pravej nohy. Ak tak ďaleko nedosiahnete, nechajte nohu visieť pozdĺž lýtka. V ďalšom kroku omotajte zospodu pravú ruku okolo ľavej a spojte dlane. Stiahnite brušné svaly a trup trochu predkloňte. Potom stlačte k sebe vnútorné strany stehien. Takto vydržte 5 až 8 nádychov a výdychov. Nakoniec opakujte na opačnú stranu.

Pomôcky na cvičenie jógy nájdete v týchto e-shopoch:

Pozícia ťavy

Ďalšie cvičenie, ktoré prospeje vášmu sexu. Naučí vás otvorene dýchať a pomôže pri bolestiach chrbta. Ako na to? Kľaknite si na kolená a zakloňte dozadu hlavu a hrudník tak, aby ste sa dotkli päty na oboch nohách. Vydržte 5 nádychov a výdychov. Vnímajte, ako sa vzduch pri nádychu dostáva do vášho tela a ako v ňom prúdi krv. Povoľte a zopakujte ešte raz.

Pozícia holubice

Cvik, ktorý uvoľňuje a zlepšuje prekrvenie panvy. Ako na to? Sadnite si na podložku. Pravú nohu pokrčte pred sebou a ľavú natiahnite za seba. Zdvihnite hrudník a čo najviac sa narovnajte. Pozor, nesmie vás nič bolieť. Takto vydržte niekoľko nádychov. Potom skloňte hornú polovicu tela. Vydržte ďalších 5 nádychov a výdychov. Nakoniec zopakujte na druhú stranu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk