4 dôvody, prečo vás partner vyhodil zo spálne!

Spálňa, hádka, manželstvo, konflikt, dvaja, pár, posteľ, nevera
Thinkstock

A teraz nemyslíme partnerskú hádku, ale tieto nasledujúce dôvody, ktoré sú neúmyselné.

Jedna myšlienka hovorí: Manželstvo je spolužitie muža a ženy, v ktorom jeden nevie spať pri zavretom a druhý pri otvorenom okne. No proste rozdielnosť pohlaví, zvykov a pováh spôsobí, že niekedy sa ťažko dá dohodnúť a my svojho partnera rušíme v spánku.

Chrápanie

Najčastejší dôvod rušenia spánku je chrápanie. Aj keď to býva skôr mužskou záležitosťou, niektoré ženy chrápu porovnateľne, ak nie viac. Chrápanie spôsobuje zlá priechodnosť alebo ochabnutý svalový tonus horných dýchacích ciest, čiže alergici a ľudia trpiaci častou nádchou budú k tomuto neduhu náchylnejší. Ochabnutie spomínaných svalov zapríčiňuje aj alkohol, užívanie utlmujúcich liekov či práškov na spanie. I nadváha prispieva, že môžeme inklinovať k nočnému koncertovaniu.

Čítajte aj: Odhaľte tajomstvo reči tela u mužov a žien!

Syndróm nepokojných nôh a prehadzovanie sa

Kopeme. Prehadzujeme sa a týmto nepokojom rušíme partnera. Síce podľa istej štúdie k prehadzovaniu sa počas spánku sú náchylnejší opäť muži. Ak máme pocit mravčenia v nohách, stále nutkanie pohybovať nimi, ide pravdepodobne o poruchu centrálneho nervového systému zvanú syndróm nepokojných nôh. Podľa neurológa MUDr. Petra Valkoviča z Dererovej nemocnice v Bratislave týmto ochorení trpí na Slovensku viac ľudí ako na cukrovku. Skúsme uľaviť nohám teplým kúpeľom, masážou alebo užívaním magnézia. Keď nič nepomáha, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc, lebo syndróm spôsobuje okrem iného dlhodobejšiu nespavosť a správnou diagnostikou i liečbou sa dá pomôcť.

Časté močenie

My ženy máme tiež obdobia, keď častejšie navštevujeme počas noci toaletu. Býva ním tehotenstvo, menopauza, prechladnutie, ochorenie močových ciest a obličiek či inkontinencia. Snažme sa obmedziť príjem tekutín po šiestej hodine večer.

Čítajte aj: Strašidelné typy mužov, ktorým sa radšej vyhnite!

Rozdielne vnímanie tepla

Naša rozdielnosť pohlaví sa naplno prejavuje práve v tejto oblasti. Nám je stále zima a našim manželom zase teplo. Oni otvárajú okno a my zas zatvárame či kradneme prikrývku. Aby sme predišli tomu radikálnemu riešeniu, ktorým býva vyhadzov zo spálne či už nás alebo partnera, je potrebná určitá dávka tolerancie a schopnosti robiť kompromis. No ťažko sa robí kompromis, keď nás niekto stále ruší z potrebného spánku. Tak v tom prípade to vyriešme jednoducho. Pošlime mužov spať na pohovku. Podľa manželov Peasovcov, známych autorov kníh o vzťahoch, mužovi nevadí, keď spí na gauči. Má pocit, akoby táboril.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk