Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
priatelia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
priatelia www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
13. mája 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

4 jednoduché spôsoby, ako sa páčiť ľuďom v akejkoľvek oblasti

Schopnosť páčiť sa ostatným vám zaručí úspech takmer v akejkoľvek oblasti života. Rýchlo vzbudiť sympatie a nadviazať priateľstvo nie je príliš ťažké. Snažte sa častejšie usmievať, sledujte reč svojho tela a nechajte toho druhého sa vedľa vás cítiť akoby bol najvýznamnejší človek vo vesmíre.

Čo je dôležité?

Nebudeme vám klamať, páčiť sa absolútne všetkým je samozrejme nemožné, ale to vy ani nepotrebujete. Vám stačí sa páčiť ľuďom, ktorí sú pre vás dôležití. Tak si poďme povedať, čo robiť, či naopak nerobiť pre to, aby ste sa páčili ostatným.

1. Usmievajte sa

Znie to až moc jednoducho, ale ozaj to funguje. Mozog reaguje na úsmev ( dokonca  na ten nie úplne úprimný) uvoľnením endorfínov, ktoré vás povzbudia.

2. Sledujte reč svojho tela

Spolu s úsmevom môžete použiť i ďalšie vizuálne podnety: zdvihnite obočie, keď toho druhého počúvate nakloňte hlavu na jednu stranu. Naklonením hlavy sa otvorí prístup do krčnej tepny. Takto preukazujete  dôveru  tomu druhému. Znie to divne, ale opäť to dokazuje, že nie sme tak ďaleko od našich predkov, ako sme si mohli myslieť.

3. Zaistite, aby sa ostatní cítili vedľa vás dobre

reklama:

Pokiaľ chcete aby vás ľudia mali radi a cítili sa vo vašej prítomnosti lepšie, musíte odviesť pozornosť od seba a venovať viac pozornosti tým, s ktorými komunikujeme. Existuje mnoho spôsobov ako dosiahnuť: vďačnosť, uznanie, priamy očný kontakt, komplimenty, žiadosť o radu. Všetky tieto veci spôsobujú, že sa ostatní ľudia budú cítiť dôležití a múdri.

4. Buďte zaujímaví

Najzaujímavejšou a najvýznamnejšou osobou pre každého človeka je on sám. Ľudia preto veľmi radi hovoria o sebe. Hľadaním spoločnej reči je klasická technika, ktorá pomáha budovať vzťah. Nájdite bežné činnosti, pracovné momenty, koníčky, ale bude to nejakú dobu trvať.

reklama:

Odporúčané

K téme

Mladá žena po pôrode schudla 26 kíl. Stačilo jej robiť len toto a za pol roka mala tehličky na bruchu 9 drobných vecí, ktoré vám pomôžu schudnúť i bez diéty a cvičenia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.