4 zázračné druhy masáže: Ktorá je tá správna pre vás?

Masáž
thinkstockphotos

Uvažujete nad masážou, no neviete, ktorá je pre vás tá pravá? Prinášame vám prehľad rôznych druhov masáží a ich liečebné účinky. Stačí si len vybrať!

V zimných mesiacoch dochádza k úbytku slnka a nás opúšťa dobrá nálada a zaplavuje nás množstvo nepríjemných pocitov. Masáž je jedným z najstarších regeneračných prostriedkov, vďaka ktorým sa dokážeme uvoľniť a zbaviť nahromadeného stresu.

1. Reflexná masáž lymfatického systému

Lymfatický systém má za úlohu telo zbavovať škodlivých látok, čiže čistí naše telo a plní detoxikačnú úlohu v organizme. Masáž lymfatického systému sa prevádza buď manuálne ako klasická masáž celého tela so svojimi špeciálnymi hmatmi alebo sa môže prevádzať aj reflexne na chodidle.

Masáž má presný postup. Je to jemná masážna technika, ktorou sa dáva do pohybu celý lymfatický systém a tým dochádza k čisteniu, k ochrane celého organizmu a k zvýšeniu obranyschopnosti.

Celá masáž sa prevádza v pokojnom pomalom tempe, pôsobí veľmi príjemne, ukľudňujúco a nie je bolestivá.

Lymfodrenáž je vhodná: pri opuchoch, celulitíde, ako prevencia proti ochoreniam, pri chrípke, cukrovke, epilepsii či srdcových ochoreniach, detoxikuje organizmus a podporuje imunitný systém.

2. Medová detoxikačná masáž

Med je veľmi výživný, obsahuje organické kyseliny, minerálne látky, stopové prvky a má schopnosť vytiahnuť z tela toxíny. Masáž sa prevádza nanášaním medu na chrbát a následným pumpovaním rúk sa vysávajú a odstraňujú z organizmu toxíny. Pôsobí priaznivo na fyzickú aj psychickú stránku človeka.

Medová masáž je vhodná: pri žalúdočných a črevných problémoch, chronickej nádche, nespavosti, depresiách, pri chronickej únave, artróze a menštruačných problémoch.

Čítajte aj: Melónový olej – krása pre ženy a viagra pre mužov

3. Ajurvédska olejová masáž

Je to celotelová relaxačná a uvoľňujúca masáž, ktorá sa robí za pomoci zmesi teplého oleja. Táto masáž má pôvod v Indii a prispieva k celkovému uvoľneniu tela, mysle, odstraňuje stres, dochádza k celkovému prehriatiu a prekrveniu organizmu.

Účinky olejovej masáže: harmonizuje funkcie v tele, uvoľňuje stuhnutosť svalov, odstraňuje poruchy spánku, zvyšuje obranyschopnosť, upevňuje vitalitu a sebadôveru.

4. Masáž bylinnými vrecúškami

Uvoľňujúca masáž, ktorá sa rovnako praktizuje za pomoci zmesi teplého oleja, ktorý sa natrie na telo a potom sa nahriatymi bylinnými vrecúškami masíruje. Vrecúška sú naplnené zmesou byliniek, ktoré majú úžasnú liečivú silu, ochraňujú a posilňujú zdravie, príjemne prehrievajú a uvoľňujú. Je to forma relaxácie a posilnenia svalov, vlákien, šliach, kostí, kože a zharmonizovanie tela a duše.

Čítajte aj: 14 skvelých spôsobov, ako si posilniť imunitu

Účinky bylinnej masáže: má relaxačný účinok, posilňuje nervový a imunitný systém a pravidelnou masážou predchádzate kožných ochoreniam.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk