Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
šťastie, priateľstvo, šťastné ženy, smiech, radosť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
26. februára 2016 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA

5 jednoduchých krokov ku šťastiu

Blíži sa koniec ďalšieho mesiaca a vy ste sa stále nedostali k plneniu vášho novoročného predsavzatia? Ako svoj život konečne zmeniť k lepšiemu?

Tak ako sa na Nový rok patrí, dali sme si množstvo predsavzatí, ktoré spája jediné: spokojný a naplnený život. Upratujeme si vlastné priority a upriamujeme pozornosť na to, čo by sme na sebe chceli zmeniť tento rok. Je to však potrebné? Koľkokrát ste sa už takto chceli zmeniť? Schudnúť, nájsť si lepšiu prácu? Bezhlavo sa zamilovať, či precestovať celý svet?

Povieme vám pravdu, na ktorú ste už možno sami zabudli- nepotrebujeme nový rok na nový začiatok. „Každá životná skúsenosť je naším učiteľom. Každý deň je nová cesta.  Každá hodina je novým rozhodujúcim momentom. Každá sekunda je vašou novou šancou.” Hovorí Brandon Bays, svetový líder v oblasti zdravia a osobného rozvoja.

Nikto vám nedokáže dať zaručený spôsob na šťastie, ani balíček rád „ako na to“, aby práve tento rok vyšlo všetko podľa vašich predstáv. Existuje však niekoľko krokov, ktorým keď dáte vlastný- osobný obsah, stanú sa vašou cestou k spokojnému a naplnenému životu. Tomu vášmu.

  • Odpustenie vás oslobodí
reklama:

Zmierte sa so starými krivdami- vy nie ste to zlé, čo sa vám v živote stalo. Zbavte sa statusu obete a budujte si svoj svet s čistým štítom. Odpustite ostatným a najmä odpustite sebe. Zaslúžite si byť sám sebou a tiež to všetko dobré, čo na vás v živote čaká.

  • Prejavujte vďačnosť za to čo máte

Každý deň prináša milión malých, no za to krásnych zázrakov. Otvorte oči a pozrite sa na tú krásu. Poďakujte sa za lúč slnka počas mrazivého dňa, za úsmev neznámeho človeka na ulici, za všetky dobré veci, ktoré nemá každý- za to, že sa ráno zobudíte, že máte kam večer skloniť hlavu, že sa máte s kým smiať i plakať.

  • Odvážte sa cítiť svoje emócie

Emócie nie sú „dobré“ alebo “zlé“, to iba naša myseľ ich za také chce považovať. Emócie prichádzajú prirodzene a našou úlohou je im dať voľný priebeh. Zmieriť sa s nimi a otvoriť sa im. Množstvo psychosomatických ochorení má svoj pôvod práve v potláčaných emóciách- nevyriešených vnútorných pocitoch, ktorých sme sa báli príliš na to, aby sme sa im otvorili. Nebojte sa strachu, samoty, smútku, lebo aj najbolestivejšia emócia príde a potom zas odíde- trvá to len pár sekúnd alebo minút. Následne nastúpi pokoj a uvoľnenie. Naberte odvahu si uvedomiť a precítiť svoje pocity.

  • Milujte ľudí, svet i seba
reklama:

Milujte hlboko a nezištne, bez potreby a nátlaku. Dávajte a berte a tešte sa z každého ďalšieho dňa, ktorý do vášho života prinesie lásku. Milujte ľudí, seba, prácu i celý svet. Nechajte sa pohltiť láskou. Myslíte, že vás sa láska netýka? Nemáte partnera, alebo vás váš vzťah nenapĺňa? Naučte sa milovať seba. Vytvorte si svet, v ktorom sa budete cítiť milovaný aj bez každodenných prejavov lásky zo strany partnera. Vaše šťastie je len na vás.

  • Žite v prítomnosti

Život je tu a teraz. Minulosť sa už stala. Prečo hľadať odpovede na milión otázok, ktoré vám víria hlavou? Oplatí sa tráviť čas hľadaním odpovedí na otázky čo sa mohlo stať inak, či sa snažiť dozvedieť od veštkýň a vediem čo sa stane a zaručene vás neminie? Žijete tu a teraz. Len to je skutočnosť. Pôda pod nohami, vzduch okolo, farby, tiene, hudba… Zastavte sa a vychutnajte si čaro okamihu, ktorý už viac nebude. Minulosť je už za nami a budúcnosť sa pravdepodobne odohrá inak ako v našich predstavách, ktoré poháňajú naše obavy, či doposiaľ nenaplnené túžby.

O týchto krokoch ste bezpochýb už počuli. Nie sú zložité, musíte ich však spraviť sami. A pridruží sa k ním ešte množstvo iných, ktoré už dávno poznáte, stačí si len spomenúť.

reklama:

Odporúčané

K téme

Recept na šťastie: Tu sú jeho 4 tajomstvá Príbeh zo života: Svoje šťastie nemôžeme vkladať do rúk iným, časť 4.

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.