5 krokov pre správne odlíčenie pleti

Krása
thinkstockphotos

Chcete mať dokonale krásnu a čistú pleť? Osvojte si správne pravidlá odličovania a čistenia vašej pleti.

Po celom dni v práci si naša pleť vyžaduje dôkladnú večernú hygienu, počas ktorej ju dokonale vyčistíte a osviežite.

1. Vyčistiť: to je základný krok, ktorý musíte urobiť. Zadovážte si kvalitné pleťové mlieko a odličovacie tampóny, ktoré nezanechávajú na tvári zvyšky vlákien. Začať by ste mali očami a následne aj celým zvyškom tváre.

Očné okolie tvorí jemnejšia koža a preto by ste mali použiť odličovač bez alkoholu a so správnym pH, vďaka čomu nebudú vaše oči slziť. Vhodné sú rôzne kvetové a bylinné vody napr. z rumančeka či ruže.

Prekvapivé účinky bieleho jogurtu na vaše zdravie a krásu!

Oko vždy odličujte smerom nadol a do strán. Po očiach nasleduje zvyšok tváre, kde krúživými pohybmi odstráňte všetok make-up a nezabudnite pritom ani na pery a krk. Potom si celú tvár opláchnite vodou.

2. Tonizovať: po odlíčení chvíľku počkajte a následne použite tonikum, ktorým pleť osviežite. Slúži na sťahovanie pórov, vyhladenie povrchu pleti a slúži na konečné dočistenie pleti. Pri výbere správnej pleťovej vody berte ohľad na svoj typ pleti, aby si zbytočne nevysúšala ale naopak obohatila o potrebné vitamíny.

Ako sa účinne zbavíte vrások

3. Hydratujte: na záver na pleť naneste nočný krém, ktorý ju počas spánku zregeneruje a dodá jej potrebné látky. Pri výbere vhodného krému zohľadňuje ako typ pleti, tak aj váš vek, nakoľko krémy, ktoré nie sú určené pre vašu vekovú kategóriu budú pleť zbytočne zaťažovať i upchávať. O správnom výbere sa môžete poradiť aj so svojou kozmetičkou.

4. Ranná starostlivosť: Keďže pleť počas noci vyplavuje z tela toxíny, tento istý rituál je dobré praktizovať aj ráno pred nanesením make-upu.

5. Rada na záver: Nikdy nepoužívajte mydlo ani iné prostriedky určené na umývanie rúk či tela! Dokážu síce vytvoriť dostatočnú penu, ale svojimi zložkami narúšajú ochranný plášť pleti a odstraňujú z nej prirodzený mastný film, ktorý je pre jej zdravý vzhľad a fungovanie nevyhnutný. Takýmito prípravkami si môžete vyvolať zbytočné podráždenie prípadne tvorbu nových vyrážok.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk