5 prekvapivých vecí, ktoré spôsobujú vaše starnutie

5 prekvapivých vecí, ktoré spôsobujú vaše starnutie
5 prekvapivých vecí, ktoré spôsobujú vaše starnutie Thinkstock

Objavte, čo spôsobuje vaše starnutie! Tu je návod, ako vyzerať a cítiť sa mladšie už o pár dní…

Vedeli ste, že niektoré skutočnosti vám môžu pridať niekoľko rokov na veku? Zistite, ktoré to sú.

Stres

Stres napríklad pred skúškou či obávanou prezentáciou môže pridať pleti o niekoľko rokov viac. Teloméry, špičky reťazcov vašej DNA, sú to, čo zodpovedá za zdravý a mladistvý vzhľad vašej pokožky. Vplyvom stresu sa začnú štiepiť, čo má na svedomí zvädnutý  a šedý vzhľad pleti.

Obrazovka počítača

Ani príliš dlhé trávenie času pred obrazovkou počítača vašej pleti neprospieva.  Monitor priťahuje mikročiastočky prachu, ktoré sa nevyhnú ani vašej tvári. Navyše mračenie sa na obrazovku spôsobuje jemné vrásky.

Život v meste

Ľudia, ktorí žijú v meste, starnú o 10% rýchlejšie ako obyvatelia vidieka. Je to zapríčinené z časti kvôli vzduchu – znečisťujúce látky v ovzduší zabíjajú proteíny, ktoré udržujú pleť vláčnu.

Sladkosti vo večerných hodinách

Najmä vo večerných hodinách si nedokážete odoprieť sladké maškrtenie? Pozor však, toto nepridáva len na vašom páse, ale aj na veku vašej pokožky.

Ranná sprcha

Je to lákavé dopriať si ráno horúcu sprchu, ale pozor. Tento zvyk skutočne spôsobuje starnutie kože! Pokožka vystavená pôsobeniu teplej vody po dobu dlhšiu ako 15 minút v ranných hodinách môže ohroziť cennú lipidovú vrstvu pokožky, ktorá je zodpovedná za udržiavanie prirodzenej úrovne vlhkosti pleti. Keď tak sprchu, doprajte si ju radšej vo večerných hodinách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk