5 spôsobov, ako zlepšiť svoju komunikáciu nad rámec posielania textových správ

Ako zlepšiť komunikáciu.

Posielanie textových správ už viac ako dve desaťročia ovplyvňuje spôsob, akým medzi sebou komunikujeme.. Nie vždy na  presné vyjadrenie toho, čo máme na mysli, stačia slová.. Práve preto prichádzajú na pomoc multimédiá s nástrojmi, vďaka ktorým je komunikácia plnohodnotná a oveľa zábavnejšia.

Objavte silu virtuálnej reality

Rozšírená realita je jedným z módnych trendov online komunikácie, ktoré sa čoraz častejšie využívajú. Ide o úžasný spôsob, ako vniesť do fotografií a videí určité kúzlo. Môžete sa ocitnúť pod vodou alebo si nasadiť tvár roztomilého zvieraťa či strašidelnej príšery, prípadne úplne pretvoriť svoj svet. Je to fantastický spôsob, ako dať všetkým jasne najavo svoju lásku k hororom či mačkám.

To všetko je možné vďaka kombinácii technológie rozpoznávania tváre a kreativity filtrov AR. V službe Viber sú niektoré šošovky vytvorené organizáciami ako sú FC Barcelona, Svetový fond na ochranu prírody a Svetová zdravotnícka organizácia, vďaka ktorým im môžete jednoducho vyjadriť podporu.

Ak chcete aktivovať funkciu Viber Lenses, spustite fotoaparát aplikácie na hlavnej obrazovke chatu alebo v rámci ľubovoľného chatu a ťuknutím na ikonu snímky vyberte filter. Nasnímajte fotografiu alebo klip a stlačte tlačidlo odoslať.

Vytvorte si GIF

V prípade, že fotografia povie viac ako tisíc slov, tak GIF povie viac ako tisíc fotografií. V živote sú momenty, ktoré si vyžadujú špeciálny priestor a opakovanie donekonečna, jednoducho preto, že sú úžasné.

Keď zachytíte video, na ktorom váš priateľ robí salto vzad alebo také, v ktorom váš pes šťastne beží, premeňte ho jednoducho na GIF. Pridajte titulok, ktorý umocní dojem a rozhodnite sa, či chcete, aby bol GIF opakujúci, reverzný alebo s inou rýchlosťou. Ktovie, možno sa stane ďalším svetoznámym meme, ktoré budú všetci používať, no zatiaľ urobí radosť minimálne vašim priateľom.

Ťuknite na ikonu fotoaparátu v zozname konverzácií alebo jednoducho vyberte konverzáciu, v ktorej chcete poslať GIF, potom ťuknite na položku Fotoaparát, ťuknite na položku GIF a nasnímajte gif. Pred odoslaním budete môcť pridať efekty, ako je dvojitá rýchlosť, spomalený pohyb a ďalšie. GIFy môžete nahrávať aj v režime selfie.

Ako zlepšiť komunikáciu

Buďte tématickí

Nálepky sa najviac hodia vtedy, ak chcete niečo povedať bez toho, aby ste museli písať alebo hovoriť. Stále však v nich musíte hľadať tú správnu. To sa môže zmeniť na skľučujúci proces, ktorý popiera zmysel ich používania.

Jednoduchým spôsobom, ako to napraviť je vytvoriť si vlastné nálepky. V službe Viber je to veľmi jednoduché a vyžaduje si to len trochu predstavivosti a kreativity. Zo svojich priateľov môžete urobiť nálepky s ich najpoužívanejšími frázami alebo zo svojho domáceho maznáčika urobiť nálepkovú celebritu šíriacu roztomilosť po celom svete.

Stačí ťuknúť na ikonu nálepky v ľubovoľnom chate, stlačiť tlačidlo „plus“ a vybrať položku „vytvoriť nálepky“. Postup je veľmi jednoduchý: Vyberte si fotografie, automaticky vymažte pozadie, ozdobte – a je to! Užívajte si svoje nové nálepky. Môžete sa rozhodnúť, či balík zverejníte, aby sa z neho mohli tešiť všetci, alebo ho budete mať len pre seba.

Upravujte fotky

Vybláznenie sa je jednou z najzábavnejších online aktivít, najmä ak sa robí s vašimi najmilovanejšími ľuďmi. Najjednoduchší spôsob, ako si zlepšiť deň, je vyfotiť si selfie a kresliť do nej. Môžete si vylepšiť obočie, nakresliť si očné klapky alebo si len pridať fúzy, ktoré možno nikdy nebudete mať.

Otvorte ľubovoľný chat, vyberte fotografiu z galérie, stlačte ikonu ceruzky a z hornej ponuky – pridajte nálepky, texty alebo jednoducho čmárajte na fotografiu. Môžete to urobiť aj tak, že urobíte novú fotku a pred stlačením tlačidla odoslať ju upravíte.

Zmeňte si pozadie

Vaši najlepší priatelia a rodinní príslušníci si zaslúžia trochu viac ako štandardné prostredie, v ktorom sa vedú vaše rozhovory. Môžete si vybrať iné pozadie pre svoje konverzácie, ktoré bude lepšie vyhovovať spôsobu vašej komunikácie.

Jednou z možností je jednoducho pridať vašu obľúbenú spoločnú fotografiu a mať pripomienku vášho jedinečného spojenia vždy, keď im chcete niečo povedať. Ďalšou možnosťou je vytvoriť niečo špeciálne, napríklad čmáranicu alebo koláž vašich najlepších fotografií. V službe Viber môžete tiež jednoducho použiť galériu na pozadí.

Jednoducho si vyberte skupinový chat (alebo súkromný chat), prejdite do časti „informácie o chate“ a kliknite na „pozadie“. Potom si vyberte pozadie z dostupnej galérie alebo pridajte vlastné pozadie z vašej galérie alebo fotoaparátu.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk